Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Velosipēdisti pagaidām kārtīgi 13

Daudzviet Latvijā jau notikuši ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši motociklisti, kas tikai nesen izvilkuši savus dzelzs rumakus no ziemas miega. Mūsu pusē gan viss pagaidām ir civilizēti - divriteņu un četrriteņu transportu līdzekļu saimnieki saprotas itin labi.

Lai pārliecinātos, kā divriteņu transporta līdzekļu vadītāji sokas ar likumu ievērošanu, ceturtdien ielās devās divas Ceļu policijas ekipāžas. Kā pirmie tika pārbaudīti vairāki sastaptie velosipēdisti, kuri nekādus pārkāpumus nebija izdarījuši. Jāatgādina, ka riteņbraucējiem ir nepieciešamas tiesības - vai nu autovadītāja, vai īpašās velosipēdistu.Taču Svētes pagastā divi jaunieši uz divriteņiem bija sēdušiem bez jebkādām tiesībām, un policijas darbinieki par šo pārkāpumu viņiem izteica rakstisku brīdinājumu. Vieglākais sods tika piemērots, jo viņiem nebija citu aktīvu pārkāpumu, pretējā gadījumā būtu jāšķiras no pieciem līdz 20 latiem. Pārkāpēji atzina, ka drīzumā kārtos autovadītāju apliecību, tādēļ nepieciešamību pēc braukšanas tiesībām arī velosipēdistiem nebija aizdomājušies. Pārējie ceļu policijas pārbaudītie satiksmes dalībnieki, tajā skaitā motociklists netālu no Bramberģes, likumu pārkāpuši nebija - klāt bija gan nepieciešamiem dokumenti, gan ķiveres, bez kurām satiksmē piedalīties nedrīkst.Galvenās kārtības policijas pārvaldes Satiksmes uzraudzības biroja priekšnieks Edmunds Zivtiņš iepriekš norādījis, ka motociklu vadītāji ir vieni no ceļu satiksmes neaizsargātajiem dalībniekiem, kas līdz ar rollera un mopēda vadītājiem negadījumos gūst salīdzinoši smagākas traumas.Policijas vadība aicina visus motociklu, skūteru un mopēdu vadītājus lieki neriskēt ar savām un apkārtējo dzīvībām, demonstrējot sava motocikla maksimālo ātrumu vai pārgalvīgus trikus. Arī autovadītājiem ir jāpierod un jārēķinās ar faktu, ka bez viņiem uz ceļa atrodas arī citi pilntiesīgi satiksmes dalībnieki - divriteņu transporta līdzekļu vadītāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Audit

Var ja dauzīt visu ko grib, tik priekš tam ir apdrošināšana! Ir jau pieredze no pagājušā gada, kad spogulis palika "zobos" kādam velosipēdistam Mātera un Rūpniecības ielas krustā! Viss čikeniekos, izsaucu policistus, sastādīja protokolu lisopēdistam un sen jau jauns spogulis vietā! Nabadziņš tik dabūja sodu maksāt un apdrošinātājiem 168 latus atlīdzināt!
Tāpēc jau ir radīti ceļu satiksmes noteikumi, lai būtu kārtība! Savstarpēja cieņa un tt. un viss būss štokos! Nezinu gan, kāpēc mani sīkie ar velosipēdistu ķiverēm brauc, un pār gājēju pāreju vai veicot kreiso pagriezienu nokāpj no velisopēda lai to pārstumtu pār ielu!?

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 14:48

antikrize

Par to jāpakonsultējas ar ārzemju padomniekiem!

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 11:35

Pa retam minos

Jā, velotiesības ir normālās valstīs, bet kur Mēs dzīvojam? Tur policis nestāv uz nomales ceļa un neķer uz ģimenes dārziņu ar velosipēdu braucošus vecīšus un neraksta par to brīdinājuma protokolus.

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 11:21

antikrize

Velo tiesības ir visās ES valstīs! un pat ar stingrākiem noteikumiem!

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 10:57

Pa retam minos

pret autovadītājiem pretenziju nav.Esmu ievērojis ka šoferīši vairāk respektē ja esi sportiski ģērbts.Bet par tām" velobraukšanas tiesībām" tas ir idiotisms, nekur tādu pasaulē nav.

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 10:51

Ha!!!

Dazs labs braukā ar lētāku hlamu nekā man ritens maksā! un braukt man virsu nebutu prats izdauzīšu faras!

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 10:44

vinja

Audit +1! Būs jāsāk man arī tā darīt! Jo izskatās ka riteņbraucējiem noteikumi nav jāzina

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 10:41

Audit

Es principa pēc braucu virsū riteņbraucējiem, nu labi ne gluži virsū, bet līdz pēdējam un ar skaņas signālu, kuri ielu pa gājēju pāreju šķērso nevis velisopēdu stumjot bet gan braucot! Tas pats arī pie dzelzceļa stacijas ar gājējiem, ir tak ar luksforu regulējam pāreja, nē jābrien pa taisno pie autobusu pieturas!

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 08:44

Ha

Gribi braukt ar auto tad no sākuma to iemācies darīt pareizi! nevis tikai tad kad liec CSDD EXSI!

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 08:43

es pac

Nenoliedzu, ka ir autovadītāji lohatroni, bet arī gājēji vispār apkārt neskatās. Daudzi neprot nemaz novērtēt, cik tuvu vai tālu no viņiem atrodas mašīna un vai vispār tā var paspēt nobremzēt. Tā ka viena pagale nedeg...

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 08:38

lamata

Mums te Jelgavā divas superproblēmas:suņi un velosipēdisti!Tikai autovadītāji ir tie svētie,kuri pat kājāmgājēju uz pārejas nepalaidīs:ja viens apstāsies,tad otrs pilnā ātrumā to apdzenot, gājēju vai riteņbraucēju notrieks!Jo ir svarīgākas lietas:braucot jāpļāpā pa telefonu,ka aizmirstas ieslēgt manevra signālu u.t.t.

pirms 11 gadiem, 2009.04.16 22:16

Ha!

Ir labs! bet lai kontrolē vadītājus kas p***s pa kājām kur nevajag!

pirms 11 gadiem, 2009.04.16 18:12

Vietējās ziņas