Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Verbeli virza «Jelgavas siltumtīklu uzņēmuma» padomē

Aizvadītajā Jelgavas domes sēdē deputātu diskusijas izraisīja kandidātu izvirzīšana darbam akciju sabiedrības «Jelgavas siltumtīklu uzņēmums» (JSU) padomē un valdē, un attiecībā uz Jelgavas Reģionālās vides pārvaldes direktora kandidatūru izskanēja aizdomas par interešu konfliktu.

Deputātu vairākums nobalsoja, ka Jelgavas pilsētas dome darbam JSU padomē nolemj izvirzīt uzņēmēju, bijušo domes deputātu Modri Jansonu un Jelgavas Reģionālās vides pārvaldes direktoru Hardiju Verbeli. Savukārt darbam uzņēmuma valdē izvirzīts bijušais «Jelgavas cukurfabrikas» direktors Harijs Veģeris un Jelgavas un Bauskas pašvaldību aģentūras «Zemgales EKO» direktora vietas izpildītāja Zane Ķince.Opozīcijas deputāti saskatīja interešu konfliktu attiecībā uz H.Verbeļa kandidatūru, jo viņš ir valsts amatpersona. Turklāt viņš vada valsts iestādi, kas izsniedz atļaujas piesārņojošai darbībai un cita veida atļaujas, kuras nepieciešamas visiem siltumtīklu biznesa dalībniekiem, piemēram, JSU infrastruktūra uz 30 gadiem iznomāta uzņēmumam SIA «Fortum Jelgava», kas kopš 2008.gada Jelgavā nodrošina apkuri un kam pārvalde izsniedz darbībai nepieciešamās atļaujas. Tādējādi veidojas situācija, ka Verbelis izsniegs atļaujas tā uzņēmuma interesēs, kura padomē būs pats.H.Verbelis skaidroja, ka pirms savas piekrišanas virzīt savu kandidatūru JSU padomei viņš sazinājies ar savu vadību un šo soli saskaņojis. Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektors Vilis Avotiņš informējis Verbeli, ka neiebilst šim lēmumam un nesaskata tajā interešu konfliktu, jo padomē veicamie pienākumi nav tiešā saistībā ar VVD interesēm. Turklāt dienesta vadība plāno iesniegt pašvaldībā savu atbalsta vēstuli.Privātais siltumtīklu uzņēmums «Fortum Jelgava», kas ir VVD pārraudzībā, nav tiešā interešu saistībā ar JSU, kas tikai iznomā savu infrastruktūru «Fortum Jelgava» un pārrauga privātā uzņēmēja darbību pašvaldības interesēs, tāpēc interešu konflikta nav, skaidroja Verbelis.Opozīcijas deputāti (LPP/LC, SC, PCTVL) apstrīdēja kandidātus, vaicājot mēram, kāpēc nav bijis konkurss šīm kandidatūrām, uz ko saņēma skaidrojumu, ka likums šiem posteņiem neparedz obligātu konkursa rīkošanu.Kandidātus padomei un valdei apstiprinās akcionāru sapulcē. Iepriekš JSU padomē un valdē bija pieci locekļi, turpmāk to būs trīs, kur atbilstoši īpašnieku daļām divi ir no pašvaldības, bet trešo izvirza Finanšu ministrija.JSU īpašnieki ir pilsētas pašvaldība un Finanšu ministrija - pēc tam, kad ar mērķi nodrošināt valstij iespējas piedzīt parādu no maksātnespējīgā uzņēmuma Finanšu ministrija noslēdza trīspusēju vienošanos ar Jelgavas domi un uzņēmumu par tā pamatkapitāla palielināšanu un kreditoru prasījumu aizstāšanu ar akcijām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas