Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēršas Tieslietu ministrijā, lai atgūtu bērnu, kas aizvests uz Malaiziju 33

Divu bērnu māmiņa Valsts policijas inspektore Dina Maido-Dūša sākusi cīņu, lai dzimtenē atgrieztu savu deviņus gadus veco dēlu, kuru augustā uz Malaiziju aizvedis sievietes bijušais vīrs karatē treneris Andris Vasiļjevs.

Sieviete ar savu bijušo vīru par bērna ikdienas aprūpes tiesībām tiesājas jau kopš 2010.gada. Sākotnēji Jelgavas tiesa lēmusi, ka bērns pusi mēneša var pavadīt pie mātes, bet otru pusi - pie tēva. Taču apgabaltiesa pēc tam bērna ikdienas aprūpes tiesības piešķīrusi tēvam, un arī Augstākas tiesas Senāts ir noraidījis sievietes kasācijas sūdzību, kas nozīmē, ka spriedums ir stājies spēkā un bērna aprūpe uzticēta tēvam.Maido-Dūša ir sašutusi par šādiem tiesas spriedumiem, uzskatot, ka savu ir panācis fakts, ka Vasiļjevs ir labos draugos ar Jelgavas mēra Andra Rāviņa (ZZS) dēlu. Tiesā Vasiļjevs nav varējis norādīt savus ienākumus, par kuriem plāno uzturēt dēlu. Viņš arī esot savulaik pieķerts braucam pie stūres reibumā, kas liecinot par cilvēka rakstura iezīmēm. Turpretim Maido-Dūša strādājot policijā, var uzrādīt savus ienākumus, turklāt darbā tiek raksturota pozitīvi. Viņai neesot bijis neviena disciplinārpārkāpuma. Abiem strīdniekiem jau ir citas attiecības.Vēl šovasar, kad deviņus gadus vecais dēls dzīvojis pie mātes, Vasiļjevs ieminējies, ka dēlu grib aizvest ceļojumā. Sievietei nav bijušas nekādas priekšnojautas, un viņa piekritusi. Dēlu no Latvijas it kā Uzbekistānu, kur Vasiļjevs it kā esot strādājis, aizvedusi viņa pašreizējā sieva. Pēc tam ceļojums turpinājies uz Malaiziju.21.septembrī puikam bija jāatgriežas Latvijā un jāturpina skolas gaitas, bet caur interneta programmu «Skype» bērna tēvs esot paziņojis, ka viņam Malaizijā ir darba līgums uz diviem gadiem un viņi ar dēlu palikšot tur. Tāda esot bijusi arī bērna izvēle, taču sieviete uzskata, ka tēvs bērnu ir psiholoģiski ietekmējis, - bērns tādā vecumā nav spējīgs pieņemt tik nopietnus lēmumus.Saprotot, ka dēlu sieviete var arī ilgāku laiku neredzēt, viņa vērsās Tieslietu ministrijā ar iesniegumu, izklāstot lietas būtību un lūdzot arī paanalizēt Jelgavā pieņemtos tiesas lēmumus. Ministrijā sievietei gan uzreiz norādīts, ka Latvijai ar Malaiziju nav tiesiskas sadarbības.Maido-Dūša darīšot visu, lai dēlu atgrieztu Latvijā. Viņa trešdien tiksies ar advokāti, lai apspriestu iespējas vērsties tiesā ar prasību par atsevišķas aizgādības tiesību piešķiršanu. Sieviete arī norādīja, ka viņai nav atņemtas mātes tiesības, bet bijušais vīrs jau savulaik norādījis uz saviem sakariem ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, kas varētu liecināt par kādu lēmumu iespējamu ietekmējamību.Inspektore ar rūgtumu stāstīja, kā sapirkusi visu dēlam, lai viņš, atgriežoties no ceļojuma, varētu atsākt skolas gaitas, bet tagad jādomā, kā dēlu vispār atgūt.1980.gadā dzimušais Vasiļjevs sporta aprindās esot visai pazīstams karatē treneris. Sieviete gan nezināja teikt, ar ko viņš nodarbojas Malaizijā, bet pieļauj, ka darbs arī saistīts ar treniņu organizēšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 33

bull shit

tadam matem ne tikai janem berni nost, bet jaliedz dzemdet.

pirms 7 gadiem, 2012.10.02 14:56

amorāli

Kāds ir rezultāts, ko viņa sagaida no šī raksta? Varbūt šī kundze domā, ka cilvēki skries un meklēs viņas bērnu - atvedīs - ieliks viņai rokās? Vienkārši amorāli. Viss ko viņa grib, tas ir noniecināt, nokaunināt bērna tēvu, bet iznāca pavisam otrādi, bēdīgi.

pirms 7 gadiem, 2012.09.28 08:15

to neaprotu

kau Tu nenonāktu tādā situācijā, kad vienīgā cerība uz daudzmaz taisnīgu pasākumu ir skaļi runāt par to, lai būtu kāds rezultāts.
Cik daudz ir tādu bērnu mūsu valstī, kas tiek aizvesti pa kluso. Nav ko gvelzt ja nezini par ko.

pirms 7 gadiem, 2012.09.28 00:02

bremzes

Nav ko noriet mammu, ja slims patrāpījies papucīts, kam nākamā kundzīte nespēj nodrošināt pēcnācējus. Kā var aizvest un ārzemēm bērnu un likt viņam izvēlēties??? To spēj tikai kārtējāis slimais tēvainis ar EGO priekšgalā. Jo īpaši šis.

pirms 7 gadiem, 2012.09.27 23:59

Šis raksts katrā ziņā neko labu par viņu neliecina. Lasot šo rakstu es nespēju aptvert vienu - vai šis cilvēks patiesi strādā valsts polcijā! :( Šausmas. Viss jau kārtībā ir strīds, tad risini to citādā veidā nevis ar masu mediju starpniecību - vienkārši nožēlojami - viņa par savu bērnu ir padomājusi, ja tik dikti viņu mīl, gadījumā, ja bērns atgriezīsies LV.

pirms 7 gadiem, 2012.09.26 16:19

zocialists Ivars Jakovļevs

reāli šitā raudāšana un fanu kluba meklēšana neko nedos.....
Tiesas spriedums - par atsevišķo aizgādību - sprāguša ēzeļa ausis dabūs, ne atsevišķo aizgādību...no Malaizijas bērnu atgriezt nereāli ...

Iesākumam- vispirms jāuzzin, - vai bērns atrodas Malaizijā, a ne Papua Jaunajā Zimbabvē.

Vēl kas - policijas inspektorei ir jārespektē tiesas spriedums, a ne jāmuldās par mēra dēla ietekmi uz tiesu. ja dēlam ir labāk pie tēva, bet nevis pie patēva vai bērnu patiesībā vispār audzināja vecāmamma- tad ko nu tur daudz spriest?

Vajag publicēt pilnu tiesas spriedumu, a tā no pustukšas vāvuļošas zosu dzīšana vien sanāk....

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 18:43

.....

pasai laikam prieksa skirsanas ,tapec mekle tagad vecas attiecibas. nesanak. iet pa gaisu.

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 18:13

PseidoJurists

Vai tagad šo muļķīgo izgājienu no donora puses nevar izmantot par labu sev nākamajā tiesvedībā? Pieļauju, ka nebija saņēmis atļauju tik ilgai prombūtnei.

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 16:00

AbiLabi

Čalis nav pie pilna rubļa, neko vairāk kā vicināties ar rokām un kājām viņš nemāk un nekad nav pratis. Sorry, Andri, bet tā tas ir!

Arī teksti par karsto mammīti nav izdomāti, diemžēl.

Protams, ka pazīšanās ar Rāviņu vai Bērziņu, vai vēl kādu citu zināmu cilvēku neko daudz gan šādā lietā neietekmē, visticamāk ka vasim ir labi konsultanti un labi argumenti, kurus iegūt nebūtu grūti.

Nav gan īsti skaidrs vai tiešām abiem šiem cilvēkiem ir tik liela mīlestība pret bērnu, vai arī vienkārši šobrīd tas ir principa jautājums - kurš kuru?

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 15:24

es

kas tas par sviestu? kapēc kāds idiots raksta dinas vārdā? ja pat andris būtu pēdējais vīrietis pasaulē, viņa noteikti to plānprātiņu negribētu! toč zinu :D

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 15:02

Dina

Andri, es Tevi gribu, bērns ir tikai iemesls.

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 14:53

Tomass

Es esmu pilnīgi slims cilvēks un nezinu, kurš kurus komentārus raksta...

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 14:36

jaa

Par visu dzive jamaksa. ari tas ,ka savu bernu nogruz citiem, lai varetu pa klubiem vazaties un ar neskaitamiem dzekiem pa gultam dzivoties. viss nak atpakal. berns vinai bija pedeja vieta. andris malacis.

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 13:43

Tomass

esam pazīstami ar Dinu vairākus gadus un zinu arī Andri. Esmu pārliecināts, ka Andris šitos smirdīgos komentārus raksta. Viņš ir pilnīgi slims cilvēks! Dina ir laba māte un ceru, ka viņai izdosies!

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 13:27

Ja Jus zinatu kaada vina ir:))))tad taa neteiktu, lai vinai atdod bernu:))))Sadam sievietem berni janem nost ar steigu.

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 13:15

Kura normāla māte rīkotos ŠĀDI publiski

Valsts policijas inspektore Dina Maido-Dūša. un zaudēja Augstāko tiesu? Hmm. Tad jau bija, par ko zaudēt. Un liec mierā bērnu.

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 13:01

lola

Dina.
toreiz, kad Andris gribēja pakārties dzīvoklī (Dobeles šosejā) uz durvju roktura - vai jau tad nebija skaidrs, ka viņš ir nevesels???

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 10:57

Apsurd

Kada te nozime kada delam.Katram cilvekam pasam par savu ricibu jaatbild.Iznak pec tava rakstita, ka cilveks attiecibas nav sakartojis tikai tapec, ka pazistams ar Ravina delu.Kaut ko glupaku dzirdejis neesmu. Tak ar galvu ar jadoma.

pirms 7 gadiem, 2012.09.25 07:50

Vietējās ziņas