Veselības ministre apstiprinājusi, ka neslēgs dzemdību nodaļas Kuldīgā un Dobelē 1

Partijas “KPV LV” Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens ir saņēmis veselības ministres Ilzes Viņķeles rakstisku apliecinājumu, ka Kuldīgas un Dobeles slimnīcu dzemdību nodaļas arī turpmāk darbosies un tās nav plānots slēgt. Vienlaikus deputāts ir gandarīts, ka platformā “Mana balss” ir savākti nepieciešamie 10 000 paraksti, kas pauž atbalstu šo dzemdību nodaļu darbībai reģionos. 

“Iedzīvotāji Kuldīgā un Dobelē ir saņēmuši labas ziņas – veselības ministre ir apstiprinājusi, ka dzemdību nodaļas Kuldīgas un Dobeles slimnīcās netiks slēgtas. Vienlaikus vēlos pateikties pilsoniski aktīvajai sabiedrības daļai, kas parakstījās platformā “Mana balss” un pierādīja, ka sabiedrībai rūp iedzīvotāju dzīves kvalitāte reģionos,” informē Ēriks Pucens. 

Deputāts Ēriks Pucens bija nosūtījis vēstuli veselības ministrei Ilzei Viņķelei ar aicinājumu oficiāli apliecināt Kuldīgas un Dobeles iedzīvotājiem, ka šo pilsētu slimnīcās netiks slēgtas dzemdību nodaļas, kā tas iepriekš izskanējis. Iepriekš veselības ministre savā mikroblogošanas vietnes "Tviter" kontā bija ierakstījusi, ka satraukumam nav pamata un ka reģionālās slimnīcas netiks slēgtas. Tomēr ne slimnīcām, ne iedzīvotājiem, ne deputātiem šādas pārliecības nebija, tādēļ “KPV LV” Saeimas frakcija vērsās pie ministres, lai gūtu apstiprinājumu viņas publiski paustajam un nomierinātu sabiedrību. 

Pucens norāda, ka partija kategoriski iestājas pret reģionālo slimnīcu kapacitātes un ārstēšanas potenciāla vājināšanu, jo tas apdraud laukos dzīvojošo iedzīvotāju tiesības saņemt savlaicīgi kvalitatīvu veselības aprūpi. Partijas ieskatā uzsāktā slimnīcu reforma vēl vairāk veicinās iedzīvotāju reģionos aizplūšanu uz lielajām pilsētām.

Foto: no arhīva

 


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas