Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veselības veicināšanas ideju konkursā atbalstīti pieci projekti

Noslēdzies Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes veselības veicināšanas ideju konkurss. No septiņiem saņemtajiem projekta pieteikumiem finansiāls atbalsts piešķirts pieciem. Jau septembrī jelgavnieki varēs bez maksas attīstīt spēku un mobilitāti TRX nodarbībās, piedalīties cigun vingrošanā, pilatēs, izzināt pareizas elpošanas noslēpumus, bet senioriem tiks piedāvāta joga. Nodarbības plānots sākt septembrī – informācija par pieteikšanos tiks izziņota, vēsta Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Jau trešo gadu Jelgavas Sociālo lietu pārvalde rīko veselības veicināšanas ideju konkursu, kura mērķis ir popularizēt veselības veicināšanas aktivitātes Jelgavas pilsētā darbspējas vecuma iedzīvotājiem. Tā ietvaros iedzīvotāji varēja iesniegt savus projektus un idejas realizēšanai. Sociālo lietu pārvaldes pārstāve Sintija Birģele norāda, ka šogad konkursā saņemti septiņi pieteikumi, bet Jelgavas pilsētas pašvaldības atbalsts 300 eiro savas idejas realizēšanai piešķirts pieciem projekta iesniedzējiem. 

Viens no atbalstītajiem projektiem ir "Meditācija kustībā – ciguna vingrošana dzīvespriekam un labsajūtai", ko iesniedza ciguna pasniedzēja Indra Zilberta. Ciguna vingrošana ir 5000 gadu sena Ķīnas iedarbīgu zināšanu kompleksa sastāvdaļa, kas uzlabo koordināciju, kā arī ļauj iemācīties apvienot elpošanu, domāšanu un kustību, esot harmonijā ar sevi. Projektā plānots iekļaut 60 dalībniekus.

Atbalstīts arī projekts "Saudzīga joga senioriem", ko piedāvā jogas pasniedzēja Agnese Erba. Nodarbību mērķis ir veicināt senioru dzīves kvalitāti un veselības un iekšējās labsajūtas uzlabošanu. Šī nodarbība ir piemērota senioriem, kuri vēlas izmēģināt jogu vai paplašināt savu pieredzi, kā arī senioriem, kam nepieciešama pakāpeniska spēku atjaunošana pēc slimības vai pārslodzes un stresa pilna dzīves perioda. Nodarbībās plānots iekļaut 80 dalībniekus.

Pašvaldības finansiālu atbalstu saņēmis arī projekts "Attīsti spēku un mobilitāti ar TRX", ko piedāvā trenere Rita Saltuma. Šajās nodarbībā tiek izmantotas speciālas piekares sistēmas,  kas palīdz attīstīt spēku, līdzsvaru un ķermeņa mobilitāti. Nodarbībās plānots iekļaut 75 dalībniekus.

300 eiro finansējums piešķirts arī treneres Līvas Tihovskas iesniegtajam projektam "Pilates nodarbības Jelgavā". Šīs nodarbības ir vērstas uz muguras un vēdera muskulatūras nostiprināšanu, īpaši ieteicamas sēdoša darba veicējiem, bet tajās var piedalīties ikviens vingrot gribētājs neatkarīgi no fiziskās sagatavotības pakāpes. Nodarbībās plānots iekļaut 125 dalībniekus.

Veselības veicināšanas ideju konkursā atbalstīts arī projekts "Pareizas elpošanas un apzinātības pamati", ko piedāvā jogas un meditācijas pasniedzēja Sanita Dubrova.  2019. gadā S.Dubrova veiksmīgi realizēja Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes līdzfinansēto projektu "Pareizas elpošanas pamati", kas guva lielu atsaucību. Šogad projekts ir attīstīts un tiks piedāvāts ar apzinātības vingrinājumiem un no prāta līdzsvarošanas kognitīvo spēju attīstīšanas prakses. Nodarbībās plānots iekļaut 190 dalībniekus.

Projekta aktivitātes varētu sākties septembrī, un tajās jelgavnieki varēs iesaistīties bez maksas. Informācija par nodarbību laikiem un pieteikšanos tiks izziņota.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas