Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veterinārārstu asistentu sagatavošanu vēlas koncentrēt Zemgalē 2

Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) administrācija zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai un izglītības un zinātnes ministram Roberta Ķīlim nosūtījusi ZPR Attīstības padomes (AP) priekšsēdētāja Auces novada Domes priekšsēdētāja Ginta Kaminska, Jelgavas Domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektora Jura Skujāna parakstītu vēstuli ar priekšlikumu nākotnē veterinārārstu asistentu sagatavošanu valstī koncentrēt Zemgalē.

Vēstulē uzsvērts, ka Zemgalē ir visi priekšnoteikumi, lai pilnveidotu vai no jauna ieviestu ne tikai tās arodizglītības programmas, kas tieši saistītas ar reģiona ekonomiskā potenciāla attīstību, bet arī, lai papildinātu piedāvāto izglītības programmu klāstu ar vēl citām, visā valstī darba tirgū akūti nepieciešamām programmām, tostarp veterinārmedicīnā, kur pieprasījums pēc vidējā posma speciālistiem aizvien ir liels.«Visiem ir zināms, ka, lai sagatavotu augsti kvalificētu personālu veterinārmedicīnā, ir nepieciešama pilnvērtīga un mūsdienīga mācību bāze – klīnikas, mācību saimniecības un laboratorijas. Zemgalē šāda bāze ir, turklāt tā aizvien vairāk nostiprinās. Tāpēc vēstules autori uzskata, ka LLU Veterinārmedicīnas fakultātē esošā mācību bāze un akadēmiskais personāls sekmīgi varētu tikt izmantots arī veterinārārstu asistentu sagatavošanā. Veterinārmedicīnas mācību centru un tiem paredzētā finansējuma koncentrēšana vienuviet ļautu nozarē daudz efektīvāk izmantot modernās, bet salīdzinoši dārgās tehnoloģijas, būtiski paaugstināt mācību un sniegto pakalpojumu kvalitāti,» skaidro ZPR administrācijas pārstāvis Juris Kālis.Plānošanas reģions atgādina, ka LLU Veterinārmedicīnas fakultātē jau ir izveidota Eiropas Savienības standartiem atbilstoša veterinārārstu sagatavošanas infrastruktūra un tās turpmākajā attīstībā paredzēts ieguldīt vēl aptuveni 3,8 miljonus latu. Fakultātē patlaban notiek jaunas mācību klīnikas būvniecība, sākta esošo telpu daļēja rekonstrukcija, bet LLU mācību un pētījumu saimniecībā «Vecauce» ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu nobeigumam tuvojas Veterinārārstu praktiskās apmācības centra izveide, kas kalpos gan veterinārmedicīnas studentu un citu lauksaimniecības profila izglītības iestāžu audzēkņu praktiskai apmācībai, gan nozarē strādājošo speciālistu tālākizglītībai.Savukārt Jelgavas pašvaldība, kas saņēmusi valsts un Eiropas Reģionālās attīstības fonda vairāk nekā desmit miljonu latu lielu piešķīrumu Rietumzemgales profesionālās izglītības kompetenču centra «Jelgavas Amatniecības vidusskola» modernizācijai, uzskata, ka, minētajam centram kļūstot par vienu no spēcīgākajām arodizglītības iestādēm Zemgalē, būs pietiekami liels potenciāls, lai piedalītos jaunas vidējās speciālās izglītības programmas izveidē un realizācijā veterinārmedicīnā.Tāpēc ZPR, LLU un Jelgavas pašvaldība cieši atbalsta viedokli par vienotas veterinārmedicīnas teorētiskās un praktiskās izglītības sistēmas izveidi valstī, par bāzes vietu nosakot Jelgavu un «Vecauci», kas specializējas piena lopkopībā un gaļas šķirnes liellopu audzēšanā. «Turklāt minēto iestāžu vadība par ekonomiski pamatotu uzskata arī finanšu resursu koncentrēšanu Zemgalē, kur izveidojies pietiekami spēcīgs lauksaimniecības rakstura arodizglītības iestāžu un prakšu saimniecību tīkls,» pauž J.Kālis.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Panna

Manā paziņu lokā 99% strādā profesijā kā praktizējoši vetārsti, PVD utt. Nemaz to absolventu katru gadu nav tik daudz, lai sauktu to par mašīnu, jo studijas ir pietiekami grūtas, ilgas, lai "dārzeņi" atbirtu pirmajos studiju gados.

pirms 8 gadiem, 2012.08.13 22:46

Anna

Nu paskatieties, cik absolventu strada profesija LLU VMF. 85% pabeidz "dārzeņi". Vienkarsi mašīna, kas ražo kaudzēm bezjēdzīgu absolventu.

pirms 8 gadiem, 2012.08.13 21:53

Vietējās ziņas