VID sola pārbaudīt aģentūras rīcību 2

Pēc «Ziņu» novērojumiem un publikācijas, ka Stādu dienās sestdien dalībniekiem netika izsniegtas kvītis par tirdzniecības platību nomas maksājumiem, aģentūra «Kultūra» tās izrakstījusi visiem vairāk par simt tirgotājiem. Tikmēr Valsts ieņēmumu dienests (VID) pārbauda šo gadījumu, bet pašvaldība sola bargi vērsties pret negodprātīgiem darbiniekiem.

Kā iepriekš ziņots, Stādu dienās sestdien pirms pulksten 12 pie pasākuma rīkotājas pašvaldības aģentūras «Kultūra» kases telts vērsās kāds stādaudzētājs, lai norēķinātos par viņa aizņemto laukumu pils parkā. Brīdī, kad viņš deva 25 latus, «Kultūras» darbiniece viņam jautāja, vai nepieciešama kvīts. Pēc kunga noraidošās atbildes sieviete pieņēma naudu, bet dokumentu pretī neizsniedza. «Ziņas» par to tūlīt informēja aģentūras «Kultūra» direktora vietnieci Intu Englandi, kas nelikumības un izvairīšanos no nodokļu maksas centās noliegt.«Kvītis pēc tam visiem dalībniekiem tika izrakstītas,» trešdien apgalvoja I.Englande.Viņa uzsvēra, ka uzreiz tas nav darīts, jo bijis daudz maksātāju, un kāds nav zinājis nepieciešamo rekvizītu informāciju. «Ziņas» gan novēroja, ka minētajā gadījumā nebija liels dalībnieku pieplūdums, turklāt aģentūras pārstāve stādaudzētājam nemaz nejautāja rekvizītus.«Mēs esam pašvaldības iestāde, tādēļ cenšamies un visu darām godprātīgi un likumīgi,» piebilda I.Englande.Aģentūras darbu uzraugošās Jelgavas pašvaldības izpilddirektors Gunārs Kurlovičs pēc lūguma komentēt notikušo tomēr apgalvo, ka viņš par kvīšu neizsniegšanu neko nezina: «Ja kāda rīcībā ir konkrēti fakti, pašvaldība tos pārbaudīs un, ja tie apstiprināsies, ar vislielāko bardzību vērsīsies pret negodprātīgiem darbiniekiem.» «Ziņu» sniegtā informācija gan neesot pietiekami konkrēta. «Šo informāciju noteikti izvērtēsim, un nepieciešamības gadījumā tiks veikti kontroles pasākumi,» ziņo VID Zemgales reģionālās iestādes biroja priekšniece Sandija Ātrena - Zaharčenoka.Saistībā ar pašvaldības aģentūras «Kultūra» kvīšu izrakstīšanu Stādu dienu dalībniekiem komentāru sniedza arī VID Zemgales reģionālās iestādes Jelgavas nodaļas Nodokļu maksātāju konsultāciju daļas priekšniece Inese Jaunsubrēna. Viņa skaidro, ka nodokļu maksātāji darījumā saņemto summu apliecina ar darījumu apstiprinošu dokumentu - kases čeku, numurētu un VID teritoriālajā iestādē reģistrētu kvīti vai biļeti, vai citu šajos noteikumos paredzētu samaksu apliecinošu dokumentu. «Saņemot maksu par platības nomu skaidrā naudā, bija jāizsniedz reģistrētā kvīts,» uzsver I.Jaunsubrēna.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Lelde

Pilsētas izpilddirektora atbildība šajā jautājumā ir līdzīga! Kādam taču beidzot ir jāatbild par neizdarībām un noziegumiem!

pirms 11 gadiem, 2009.05.07 08:40

Vietējās ziņas