Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vides inspektori sešos autoservisos Jelgavā atklāj vides aizsardzības prasību pārkāpumus 10

Vides inspektori sešos autoservisos Jelgavā atklājuši vides aizsardzības prasību pārkāpumus, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienests (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

VVD turpina akciju, kuras laikā kampaņveida pārbaudēs inspektori kontrolē vides aizsardzības prasību ievērošanu transportlīdzekļu remontdarbnīcās (autoservisos), un šodien reidā devās VVD Jelgavas reģionālās vides pārvaldes (RVP) inspektori kopā ar Jelgavas pašvaldības policijas darbiniekiem.

Bukleviča informēja, ka vides inspektoriem, apsekojot 16 autoservisus Jelgavā, pārbaužu laikā atklājuši, ka seši no tiem strādā bez C kategorijas piesārņojošās darbības apliecinājumiem.

Šajos autoservisos vides inspektori izskaidroja normatīvo aktu prasības un norādīja, ka to pārstāvjiem VVD Jelgavas RVP jāiesniedz iesniegums apliecinājuma saņemšanai, piebilda Bukleviča.

Decembrī VVD turpinās autoservisu pārbaudes visā pārējā Latvijas teritorijā.

Kā ziņots iepriekš, lai apzinātu situāciju autoservisu nozarē, kurā daļa uzņēmumu darbojas "pelēkajā zonā" un novērstu nolietotu riepu uzkrāšanos, kā arī izglītotu nozarē strādājošos uzņēmējus par vides aizsardzības prasībām, šā gada jūlijā VVD uzsāka pilotprojektu. Kopīgi ar Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociāciju tika īstenota informatīva izglītojoša kampaņa.

VVD atgādināja uzņēmējiem, ka transporta līdzekļu remontdarbnīcas darbībai ir jāsaņem C kategorijas piesārņojošas darbības apliecinājums. Tika uzsvērts, ka apliecinājuma izsniegšanas procesā tiek vērtēta paredzētās darbības atbilstība teritoriālajam plānojumam, kā arī norādīts uz pienākumiem, kas jāpilda.

Autoservisiem jānoslēdz līgums ar atkritumu apsaimniekotāju un jānodod tam bīstamie un videi kaitīgie atkritumi - eļļas, riepas un filtri. Par radīto atkritumu apjomu jāveic uzskaite žurnālā. Reizi gadā līdz 1.martam autoservisiem jāiesniedz pārskats ("Veidlapa Nr. 3 - Atkritumi.") par atkritumiem Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Pirms mēneša divu dienu laikā 50 autoservisi tika pārbaudīti Rīgā un tās apkaimēs. Aptuveni pusē no tiem tika atklāti dažādi pārkāpumi un neatbilstības, bet 12 strādāja bez C kategorijas piesārņojošās darbības apliecinājuma. 

Foto: VVD

 

Pievieno komentāru

Komentāri 10

**** dzou

bilde laba ,inspektore dzinsos un labutenos

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.28 22:57

Resnais

Un? Papīru nav un strādājam tālāk?

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.29 01:07

Oskars

Kas tā vispār par sistēmu, kaut ko jāatklāj? Ko jūs varat paveikt lai izglītotu un samazinātu vides piesārņojumu bez sodiem un terora? Jā, tas ir ilgi un neviens negrib ķēpāties, bet sodu sistēma radīs vēl vairāk piesārņojumu, jo sods ir jāatpelna kur tai pašā laikā uzņēmums ieguldītu finansu līdzekļus sistēmas sakārtošanā pašā uzņēmumā. Žurnālisti arī labie. Lepojas, ka sodīja. Ja kādu soda, tad sistēma ir slikta. Viņa ir jālikvidē. Tas nozīmē, ka organizācija nav uzdevuma augstumos. Ir 21. gadsimt. Pamostieties! Padomju savienībā sodīja. Tagad meklē risinājumus un paaugstina līmeni. Par ko es un citi maksā nodokļus? Lai kāds izklaidētos, kā viņa darbu viecējas ar labutēniem rakņājas pa miskastēm un saka fui par tik tiko noņemtām riepām, kas nav smuki, uzreiz, aiznestas uz riepu glabātuvi?

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.29 09:28

Oskaram 100% var piekrist

VVD Jelgavas nodaļa nedarbojas pēc vienlīdzības principa. Ir izredzēto kārta un sistēma ir pilnīgi neskārtota, galvenais mērķis sodīt.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.29 10:55

Padomju piesitiens

ir kopīgajam fotoattēlam kā varoņu komandas portretiem uz atzinības sienām...

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.29 10:58

kaimiņš

Valsts vides dienestam būtu jāpārbauda arī īpašums Salgales pagastā, Romaņi. Tur ceļa malā ārda automašīnas - kur paliek auto eļļas, sēdekļi, riepas, u.t.t.? Mežā vai sadedzināts!

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.29 15:12

veseliba

VVD pastasti ka ietikme 5G uz dabu,ko lej laucenieki laukos....

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.30 09:02

Autovadītājs

Jāpārbauda car man tas kas pie bijušā pežo centra uz Dobeles pusi tur žuļiks īpašnieks vecās detaļas labo, bet naudu ņem par jaunajām detaļām un darbu kopā. Ilgi nav palicis tā klientus krāpt!!! Jau ir uzskaitē, kur vajag....

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.30 20:57

Vietējās ziņas