Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidusskolēni konkursā var iegūt stipendiju mācībām "UWC" skolu tīklā

Sabiedriskā labuma organizācija "United World Colleges ("UWC") Latvia" aicina 10. un 11.klašu skolēnus pieteikties konkursā, lai iegūtu stipendiju mācībām "UWC" skolu tīklā, aģentūra LETA uzzināja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).

Aģentūrā norādīja, ka "UWC" mācību programma apvieno augstus akadēmiskos standartus ar mācību aktivitātēm, kas paplašina pasaules redzējumu, kā arī veicina sociālo atbildību un līderības spējas. Stipendiju ieguvējiem būs iespēja pārstāvēt Latviju kādā no "UWC" skolām, divus gadus dzīvojot un mācoties starptautiskā vidē.

Lai pretendētu uz mācību vietām, jauniešiem jābūt 15 līdz 17 gadus veciem un gataviem sevi apliecināt trīs konkursa kārtās. "UWC" vērtē kandidātus, balstoties uz jauniešu sasniegumiem un potenciālu, neatkarīgi no finansiālā stāvokļa, tautības, rases vai reliģiskās pārliecības, uzsvēra VIAA.

Uzvarētājiem ir iespēja iegūt mācību vietu un pēc nepieciešamības arī stipendiju līdz pat 100% apmērā mācību un uzturēšanās izdevumu segšanai divu gadu garumā. Skolu absolvējot, jaunieši iegūs starptautiski atzītu vidējās izglītības diplomu.

Pieteikumus var iesniegt līdz 2020.gada 10.janvārim.

Aģentūrā skaidroja, ka "UWC" ir starptautiska izglītības kustība, kuras mērķis ir padarīt izglītību par spēku, kas apvieno cilvēkus, tautas un kultūras, nodrošinot mieru un ilgtspējīgu nākotni. Lai šo mērķi sasniegtu, apvienoto skolu kustība piedāvā īpaši izstrādātu izglītības sistēmu, kuras ietvaros katram ir iespēja aizsākt pozitīvas pārmaiņas pasaulē.

Šobrīd skolu tīklā ir 17 skolas un koledžas četros dažādos kontinentos. Latvijā "UWC" kustība darbojas kopš 1992.gada, katru gadu izsludinot konkursu par vairāku ceļazīmju iegūšanu kādā no tīkla koledžām.

Konkursa nolikums un iesniedzamo dokumentu saraksts ir pieejams organizācijas mājas lapā: http://www.lv.uwc.org/pieteikties

 

Papildu informācija: lv.uwc.org 

 

 

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas