Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidusskolēni saņem eksāmenu sertifikātus 12

Ceturtdien Latvijas vidusskolēni, tostarp arī Jelgavas skolu audzēkņi, var saņemt Valsts izglītības satura centra (VISC) izsniegtos centralizēto eksāmenu sertifikātus ar vērtējuma līmeņiem, kurus no piektdienas, 17.jūlija, vidusskolu absolventi varēs iesniegt vairākās Latvijas augstskolās, lai pieteiktos studijām.

Jelgavas Valsts ģimnāziju šogad absolvēja 140 audzēkņu, bet centralizētos eksāmenus kārtoja 139 skolēni. Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Alda Spirģe «Ziņām» pastāstīja, ka mācību iestāde ir apmierināta ar eksāmenu rezultātiem - 84,8% eksāmenu kārtotāju saņēmuši A, B un C vērtējuma līmeņus.«Izcili nokārtots eksāmens krievu valodā - 100% A un B līmenī, esam priecīgi arī par matemātikas eksāmena rezultātiem - 75% darbu ir A, B un C līmenī, kas ir Valsts ģimnāzijai atbilstošs rādītājs,» piebilda direktores vietniece. 68 eksāmenu darbi ieguvuši A līmeņa vērtējumu, 227 - B līmeņa vērtējumu, bet 181 - C līmeņa vērtējumu.Savukārt Jelgavas 1.ģimnāzijas direktores vietnieks Viktors Griščenko «Ziņas» informēja, ka skolas beidzējiem sertifikātus klases audzinātāji izdalīs piektdien, bet eksāmenu rezultātu sadalījums pa līmeņiem vēl tiekot apkopots.Abās skolās atzina, ka neesot tādu eksāmenu kārtotāju, kas visos pārbaudījumos būtu saņēmuši tikai A līmeņa vērtējumu, taču esot vairāki tādi, kuri B līmenī zināšanas demonstrējuši tikai vienā eksāmenā, pārējos saņemot visaugstāko novērtējumu.Jau ziņots, ka šogad Latvijā kopā izlaboti 101 419 centralizēto eksāmenu darbi, no kuriem 23 652 bija angļu valodas eksāmena, 25 441 - matemātikas eksāmena, 19 729 - latviešu valodas un literatūras kā dzimtās valodas eksāmena, bet 14 813 - vēstures eksāmena darbi. Latviešu valodas un literatūras kā valsts valodas eksāmenu kārtojuši 5674 cilvēki. Kādu no eksāmeniem nav nokārtojušas sešas personas.Eksāmenu darbus šogad vērtēja 1330 vērtētāju. Kā ziņots, jūnija vidū darbu labotāji, protestējot pret plānoto pedagogu algu samazinājumu, pārtrauca eksāmenu labošanu, un tādēļ šā gada matemātikas un latviešu valodas eksāmenos gala atzīmes izliktas pēc viena, nevis divu cilvēku vērtējuma, kā tas noticis līdz šim.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

asdfds

Nu jā, atkal tā "M" klašu varenība..nekā, pieņem M klasēs arī ar zemāku vidējo

pirms 11 gadiem, 2009.07.17 23:46

oga

Ar vidējo atzīmi 7 un augstāk pieņem, ja vēlies mācīties M klasē, bet visās pārējās ir pat skolēni ar vidējo atzīmi 4,9; 5,6;5,9 utt. - tā ka nav ko " lieki kult tukšus salmus", ja nezini reālos faktus!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.17 20:10

oga

Ar vidējo atzīmi 7 un augstāk pieņem, ja vēlies mācīties M klasē, bet visās pārējās ir pat skolēni ar vidējo atzīmi 4,9; 5,6;5,9 utt. - tā ka nav ko " lieki kult tukšus salmus", ja nezini reālos faktus!!!

pirms 11 gadiem, 2009.07.17 20:10

zz

nav jau grūti strādāt,ja pieņem skolēnus ar vidējo atzīmi 7 un augstāk!

pirms 11 gadiem, 2009.07.17 15:04

wvwvw

JVG neizdara ar savu darbu, bet gan ar to, ka pieņem skolēnus, kuriem ir augsta vidēja atzīme + motivācija. Vairums skolotāju nav tie lieliskākie un spīdošākie. JVG vairāk jāmācās pašam, kamēr citās skolās skolotāji ir pretīmnākošāki, bet ir daudz nesekmīgu skolēnu..

pirms 11 gadiem, 2009.07.17 13:04

to :)

nezinu par attieksmi pret skolēniem nekad nav bijušas nekādas problēmas.. absolvēju JVĢ 3 gadus atpakaļ. attieksmes problēmas varbūt ir tiem skolēniem, kuriem ir problēmas ar mācībām nevis tiem, kas zina, ko vēlas. Var redzēt no kādas skolas esi tu, ja nemāki pareizi rakstīt, kur nu vēl loģiski domāt. Ne jau velti tā ir Valsts ģimnāzija, kurā mācās spējīgi skolēni, un, kur neliek atzīmes par skaistām acīm vai vēl ko citu..

Arī absolvente ir ļoti gudra. nevēlos komentēt. vnk = makslīgi tur nav nekas uzpūsts. līmeņi liecina paši par sevi. Parādiet, lūdzu, skolu, kurā Jelgavā ir augstāki līmeņi, kur skolēnu skaits ir tik liels. Spīdolā var iegūt tikpat augstu līmeni ar mazo skolēnu skaitu, kas absolvē, bet JVĢ to izdara ar savu darbu.

The end.

pirms 11 gadiem, 2009.07.17 10:38

:)

tā vienmēr piulsētā iur bijis ka valsta ģimnāžija nezkapēc is labaka par pirmo ģimnāziju un nerunāsim jau par ceturto vidusskolu. nezinu gan ar vko lepojas valsts ģimnāzija??? bet nu ar savu attieksmi pret skolēņiem tiešā nav jālepojas zinu vairākus skolēnus kas tieši attieksmes dēļ ir bijuši spiesti pariet uz citām skolām no valsts ģīmnāzijas tad nu pie vellna skolu ar nosaukumu Valsts ģimnāzija ja jābeidz ir savi nervi. Arī es esu absolvējusi pirmo ģimnāziju un nejūtos nemaz aptadīta tieši pretēji esu ieguvusi ģimeniskas sajūtas šajā skolā.

pirms 11 gadiem, 2009.07.17 10:21

es

skola pati izdomāja, kad izsniegs atestātus. :p
es arī piemēram dabūju atestātu jau šodien. :)
- starp citu - un tieši matemātikai šogad bija vajadzīgi augsti procenti, lai būtu labi līmeņi, tā kā portāls "labi" pastrādājis.
plus, pateicoties mūsu valsts situācijai darbi tika laboti vienreiz, un tas dot divtik neobjektīvus vērtējumus.
bet šobrīd priecāsimies par to pašu. :] (giggle)

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 23:28

Starp citu

'Dzirdēju,ka dažiem nebija jāmokās līdz eksāmena beigām, jo bija jau sagatavojušies ar urlu piegādātajiem uzdevumiem .Tika ātrāk galā un uzlaboja % līmeni !Super!

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 23:22

arī absolvente

Vai, bērniņ! Nu kāpēc tā vajadzēja apkaunot 1.ģimnāzijas vārdu!

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 23:14

absolvente

"esam priecīgi arī par matemātikas eksāmena rezultātiem - 75% darbu ir A, B un C līmenī, kas ir Valsts ģimnāzijai atbilstošs rādītājs" - bljaa, beidziet slavēt savu maksligi uzpūsto prestižu! - es personigi shogad pabeidzu pirmo gimnaziju. Neuzskatu, ka musu skola butu sudigaka. Tieshi otradi! Tikai nesaprotu, kapec citas skolas atrak var dabut savu attestatu - mums piemeram to izsniegs tikai 17-tajaa datumaa.

pirms 11 gadiem, 2009.07.16 22:18

Vietējās ziņas