Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vidusskolēnus izglītos darba jautājumos

Pirmdien pulksten 14.30 Jelgavas 4.vidusskolā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) pēdējo klašu audzēkņus izglītos par aktuāliem darba tiesību un darba aizsardzības jautājumiem.

Kā informē LBAS pārstāve Dace Avena, pasākuma laikā ar jauniešiem tiksies savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, Labklājības ministrijas Darba departamenta direktora vietnieks Renārs Lūsis, konsultants darba aizsardzības jautājumos Mārtiņš Pužuls un Jelgavas konsultatīvā centra vadītāja Ligita Brahmane.Vieslekcijas laikā skolēniem būs iespēja noklausīties lektoru prezentācijas, piedalīties diskusijā un noskaidrot sev interesējošos jautājumus par darba tiesībām un darba aizsardzību, noskatīties speciāli jauniešiem veidotas īsfilmas par darba drošību un pārbaudīt lekcijā apgūtās zināšanas, piedaloties atraktīvā konkursā.Latvijas un pasaules pieredze rāda, ka jaunieši ir īpaši neaizsargāti darba vidē. Salīdzinājumā ar citu vecuma grupu darba ņēmējiem nelaimes gadījumi darbā (bez traģiskām sekām) par vismaz 50% biežāk skar 18 - 24 gadus vecus darbiniekus. Tam ir vairāki cēloņi, tajā skaitā psiholoģiskā un fiziskā brieduma trūkums, kā arī nepietiekamas zināšanas un izpratne par drošību un veselības aizsardzību darbā. Otra valstī aktuāla problēma ir darba tiesisko attiecību prasību neievērošana, kas īpaši skar jaunos darbiniekus.«Laikā, kad ar katru dienu strauji pieaug bezdarbnieku skaits un pieaug darba tiesisko attiecību prasību neievērošanu no darba devēju puses, mēs aicinām izglītības iestādes vairāk pievērsties jautājumiem, kas skar jauniešu gatavību sākt darba dzīvi, jo viņi ir īpaši neaizsargāti darba vidē,» uzsver LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.Vieslekcijas notiek Eiropas Sociālā fonda projekta «Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska piemērošana nozarēs un uzņēmumos» ietvaros. LBAS organizētais lekciju cikls notiks divpadsmit Latvijas skolās, un tā galvenais mērķis ir veicināt skolēnu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas