Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vienojas par pētījumu nepieciešamību sabiedriskā transporta attīstīšanai

Diskusijā par Jelgavas sabiedrisko transportu pilsētas uzņēmēji, pašvaldības pārstāvji un Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) pārstāvji vienojušies, ka turpmākai rīcībai nepieciešami divi pētījumi – par alternatīvo enerģiju un iedzīvotāju paradumiem.

LLU Tehniskās fakultātes (TF) eksperts, mācību līdzekļa «Transporta vadība un loģistika» autors Gints Birzietis, aicinot Jelgavas autobusu parku (JAP) ņemt vērā citu Eiropas pilsētu, piemēram, Stokholmas, pieredzi, uzsvēra, ka Eiropas Savienības noteiktās direktīvas – līdz 2020.gadam vismaz desmit procentus sabiedriskā transporta darbināt ar atjaunojamo enerģiju – izpildīt būs iespējams vien tad, ja sāks rīkoties jau tagad, raksta llu.lv.«Uzskatu, ka LLU TF sadarbībā ar JAP un, iespējams, arī rūpnīcu «Amo Plant» būtu jāizstrādā pilotprojekts, kā biodegviela ietekmē sabiedriskā transporta dzinēju,» stāsta G.Birzietis. Viņš norāda, ka ir nepieciešams reālās dzīves situācijās saprast, kā šo direktīvu ieviest ikdienā.Tāpat diskusijas dalībnieki pievērsās vakara reisu problēmai, kas JAP nes zaudējumus. Kā vienu no risinājumiem klātesošie piedāvāja īpašu vakara reisu izstrādi, kas, pieskaņojoties arī vilcienu kustības grafikam, vestu gar nozīmīgākajiem rūpnieciskajiem, izglītības un kultūras kvartāliem. Lai šādu maršrutu izstrādātu, nepieciešams jauns pētījums. «Pēdējo reizi maršruti koriģēti ap 2007.gadu, kad par pamatu tika ņemts 2005.gada pētījums,» stāsta JAP vadītājs Pēteris Salkazanovs. Arī šajā jautājumā klātesošie bija vienisprātis, ka nepieciešama LLU palīdzība – Ekonomikas un Sociālo zinātņu fakultātes varētu izpētīt, kādi ir iedzīvotāju paradumi un pārvietošanās vajadzības.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas