Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vienotā rinda uz bērnudārziem samazina gaidītāju skaitu

Jelgavā turpinās bērnu pārreģistrācija jaunajā vienotajā pilsētas rindā uz vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, rezultātā samazinot reģistrēto skaitu, jo vienotajā rindā var pieteikties uz vienu bērnudārzu nevis vairākiem.

Jelgavas pašvaldības Dzīvesvietas deklarēšanās sektorā pārreģistrāciju uz vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs līdz 14.janvārim veikuši 97 vecāki, bet līdz 2008.gada 30.decembrim lietotajā datubāzē anulēti 138 ieraksti. Tas liecina, ka rinda ir samazinājusies par 41 vietu, jo daļa vecāku savus bērnus bija reģistrējuši vairākos bērnudārzos. Jaunie noteikumi paredz, ka bērnu var reģistrēt tikai vienā pirmsskolas izglītības iestādē, informē pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta."Pēc pārreģistrācijas būs redzams reālais bērnu skaits, kuriem ir nepieciešama vieta pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. Jau pēc pirmajām divām pārreģistrācijas nedēļām redzams, ka esošā rinda būtiski samazināsies," secina Jelgavas pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.Līdz 2008.gada 30.decembrim lietotā datubāze nerādīja reālo bērnu skaitu, kuriem vajadzīga vieta bērnudārzā. Datubāzē mehāniski tika summēti visi ieraksti pašvaldības bērnudārzu izveidotajās rindās. Bērnudārzu rindas pārreģistrācija ļaus iegūt precīzu un aktualizētu informāciju par visiem pirmsskolas vecuma bērniem, kuri gaida vietu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.Pārreģistrācija notiek līdz 31.martam, taču līdz 30.aprīlim būs gaidīti tie vecāki, kuri dažādu objektīvu apstākļu dēļ pārreģistrāciju vēl nebūs veikuši. 30.aprīlī Jelgavas izglītības pārvalde pārtrauks darbu ar iepriekš lietoto datubāzi, un grupu komplektācija pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs tiks veikta saskaņā ar jaunās datubāzes reģistru.Vienota reģistrēšanas un uzņemšanas kārtība pirmsskolas izglītības iestādēs Jelgavā sākusi darboties no šī gada 5.janvāra. Pārreģistrācija notiek atbilstoši šādam grafikam: 2003. un 2004.gadā dzimušie bērni tiks pārreģistrēti laikā no 5. līdz 30.janvārim; 2005. un 2006.gadā dzimušie bērni - no 2. līdz 27.februārim; 2007. un 2008.gadā dzimušie bērni - no 2. līdz 31.martam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas