Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vieš skaidrību par bezmaksas braucieniem

Tā kā no šā gada 1.janvāra mikroautobusiem Rīga - Jelgava - Dobele - Jelgava - Rīga noņemts komerctransporta statuss, 1.un 2.grupas invalīdi, bērni invalīdi, viņus pavadošās un politiski represētās personas ar šiem mikroautobusiem var braukt par brīvu, taču neskaidrības radušās par šā pakalpojuma saņemšanas kārtību.

Kārtība, kādā visas minētās iedzīvotāju grupas var izmantot bezmaksas braukšanas iespēju, izklāstīta Ministru kabineta 2007.gada 11.decembra noteikumos Nr.843 «Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība», kas tagad attiecas arī uz mikroautobusiem.Dokumentā teikts, ka invalīdiem un bērniem invalīdiem paredzēto vienu sēdvietu mikroautobusā var rezervēt klātienē maršruta galapunkta kasē, elektroniski vai pa tālruni jau piecas diennaktis pirms sabiedriskā transportlīdzekļa atiešanas. Pēdējais rezervācijas vai iegādes termiņš ir 30 minūtes pirms atiešanas laika, nevis 60 minūtes iepriekš, kā iepriekš skaidroja SIA «Jelgavas autobusu parks» administrācija.Ja galapunkta kasē biļeti iegādāties vairs nav iespējams, šīs personas, uzrādot dokumentus, kas apliecina tiesības izmantot braukšanas maksas atvieglojumus, biļeti uz jebkuru brīvo vietu var iegādāties arī pie mikroautobusa vadītāja. Ar vietu rezervāciju šoferi nenodarbojas.Jāpiebilst, ka vienā mikroautobusā bez maksas var braukt arī vairāk nekā viens cilvēks, kuram ir tiesības uz šo atvieglojumu, taču biļetes iepriekšēja rezervācija ir paredzēta tikai vienai personai, pārējiem tā jāiegādājas kopējā rindā.Politiski represētām personām ir tiesības bez maksas, uzrādot statusu apliecinošu dokumentu, izmantot mikroautobusu, kas pārvadā pasažierus reģionālajā starppilsētu nozīmes maršrutā, un iegādāties, kā arī rezervēt biļetes vispārējā kārtībā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas