Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viesi iepazīstas ar Jelgavas piedāvājumu

Iespējams, investīcijām draudzīga politika veicinās jaunu ražotņu ienākšanu pilsētā, uzskata Lielbritānijas Tirdzniecības kameras Latvijā (LTKL) pārstāvji, kas otrdien apmeklēja Jelgavu.

«Mūsu galvenais uzdevums ir parādīt, ka biznesa iespējas paveras ne tikai kompānijās un uzņēmumos, kas bāzējas Rīgā, bet arī ārpus tās,» «Ziņām» klāsta LTKL izpilddirektore Ieva Gruziņa.Līdz šim iepazīšanās vizītes Rietumvalstu vēstniecību darbiniekiem, kuru pienākumos ietilpst veicināt savu valstu biznesa sakarus ar Latviju, rīkotas citos valsts reģionos. Šoreiz izvēlēta Jelgava, jo, kā skaidro I.Gruziņa, tās pašvaldība jau vairākus gadus veic pasākumus, kas veicina uzņēmēju interesi par pilsētu.Viens no pasaules līderiem pasta sūtījumu nogādē - DHL, savu Baltijas loģistikas centru pirms pāris gadiem izveidojusi Jelgavas pievārtē - Langervaldes ielā. Uzņēmuma Baltijas loģistikas centra rīkotājdirektors Romiels Kinbers uzsver, ka viņi ir tikai neliela daļa no uzņēmuma globālā biznesa, bet Jelgava kā reģiona centrs izvēlēta pirms diviem gadiem.Lēmumu ietekmējis nelielais attālums līdz galvaspilsētai un galvenajām satiksmes maģistrālēm.«Mūsu kompānijai pirms diviem gadiem ļoti nozīmīgs šķita apsvērums, ka Jelgavā varējām nokomplektēt kvalificētu personālu ar zemākām izmaksām, ja izlemtu biznesu attīstīt Rīgā,» tā R.Kinbers.Pievilcīga bijusi arī pašvaldības piedāvātā zemes nomas cena. Šobrīd viņu loģistikas pakalpojumus izmanto tādas kompānijas kā «LG Electronics», «Danone», «Philip Morris» un citas.Līdzīgus argumentus, kā DHL rīkotājdirektora minētos, «Ziņām» uzsver arī SIA «Evopipes» rūpnīcas direktors Oļegs Ļamovs. Nesen uzņēmums sācis plastmasas cauruļu ražošanu, un, lai gan ražotnes oficiālā atklāšana plānota novembra sākumā, jau tagad tiekot izpildīti pasūtījumi eksportam uz kaimiņvalstīm Krieviju un Baltkrieviju, kā arī Skandināviju. Plašāku materiālu lasiet trešdienas, 22.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas