Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viesojas Veilas delegācija 12

Turpmākās jelgavnieku un veiliešu sadarbības prioritātes būs izglītība, inovācijas, energoefektivitātes jomā un kopīgie ES projekti - šāda vīzija izkristalizējusies divu dienu laikā, kad Jelgavā viesojās pašvaldības delegācija no partnerpilsētas Veilas Dānijā.

Minētā sadraudzības pilsēta ievērojama arī ar to, ka pirms diviem gadiem to skārusi Dānijā īstenotā administratīvi teritoriālā reforma.«Beidzamajos divos reformas norises gados bija ļoti daudz darāmā, tādēļ arī pietrūka laika ārzemju vizītēm, taču tagad, liekas, viss ir iegājis jaunajās sliedēs un varam apciemot draugus ar kuriem mums ir sadarbības līgums jau no 1992.gada,» «Ziņām» sacīja dāņu pašvaldības vadītājs Leifs Skovs.2006. - 2007.gadā Dānijā veiktās reformas rezultātā Veilas pašvaldībā iekļāvušās piecas mazās vietvaras, tādējādi tā aptver ne vairs 56 tūkstošus, bet gan 106 tūkstošus iedzīvotāju. Mainījusies nodokļu iekasēšanas sistēma, pašvaldības funkcijas un vairākas citas sfēras.«Kaut arī jaunajā Veilas administratīvajā teritorijā ir par četriem mēriem mazāk un no 89 uz 31 samazinājies pašvaldības deputātu skaits, administrācijas izdevumu kritums ir tikai apmēram desmit procenti,» piebilda L.Skovs.Pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza atminas, ka deviņdesmito gadu sākumā sakari ar Veilas kolēģiem bija ļoti intensīvi. «Mēs mācījāmies no viņiem demokrātijas gara ieviešanu skolās. Lielā mērā no dāņiem ņemts paraugs arī mūžizglītībā, kā arī iekļaujošajā izglītībā» stāsta G.Auza.Dāņi priecīgi ielūkojās biedrības «Vecāki - Jelgavai» telpā Pieaugušo izglītības centrā. Izrādās, ka arī idejas par sabiedrības rūpēm par tā saucamajiem «problēmu bērniem» zināmā mērā iemantotas no jelgavnieku un Ziemeļvalstu sadarbības.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

erna

Neuzdrošinos sapņot, ka sociādemokrāti iegūs vairākumu, bet esmu parliecināta, ka viņi ir Rāviņa koalīcijas murgs. Zviedrijas sociāldemokrāti tik daudz ir paveikuši. Izvirziet paraizos cilvēkus un lai jums vecās!

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 19:14

Lote

Ko nu te visi šumējas - sociķi vai nesociķi, galvenais, ka pilsētniekiem ir savs labums

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 15:03

Anniņa

Lai kā tur būtu, taču ja tajās pilsētās pie varas sociāldemokrāti, mums arī jāņem piemēru. Tas ir īsts, labs piemērs par pilsētas vadīšanu. Būs vien jāatbalsta sociķus.

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 14:13

dūdiņa

1. Heleforsa nav pilsēta, bet miests arizteiktu lauku teritriju. Ja jau Gatis tur ir bijis, tad mācēs pateikt, kāds ir bijis tur lielākais pēdējais projekts - tas noteikti nav bijis saistīts ar miesta apkārtnes sakopšanu, jo tur visi vispār dzīvo uz tūrisma vien.
1,5. Nevar gan saprast par kādu grupu pārstāvēšanu Haleforsā var būt runa, ja politikā ZIemeļvalstīs kopumā vadošos amatos iesaistās ap 70% sievietes, turklāt vidējais darbinieka vecums ir krietni virs 50. Kas pavisam interesanti - viņi paši tver mēru kā reprezentatīvu personu, kura šajā amatā nereti avada padsmit gadus.
2. Par sadarbību ar Berlīni nekas nav zirdēts - tas projektiņš laikam ir bijis tikai kādas vienas lietas labad.
3. Ziemeļvalstīs nekur nerunā par vadītāju, kurš kūrē politiku un virza spožās savas partijas idejas. Visur runā par mēra komandu - ielūkojieties tajā un tad būs skaidrs, kur šajās zemēs ir zemnieki, kurus pieskaita pie liberāļiem.
4. Pašas Ziemelvalstis atdzīst, cik lielā mērā ir iestrēgušas pateicoties sociķu politikai - zema dzimstība, maz darbaspējīgo iedzīvotāju, trūkst resursu veco ļaužu apkopšanai un sociālais budžets ir uzpūsts nežēlīgi.
5. Ja vērtē Berlīni, tad jāvērtē Austrumberlīnes sakārtošana un tur šobrīd pati Berlīne nav tālu tikusi - augstcetlnes pilsētas rietumdaļā celtas ar ASV atbalstu vēl 20. gadsimta otrajā pusē.
6. Piekrītu micro. Šādi masveidā radot pozitīvu iespaidu, no efekta var panakt tikai defektu - komentārus gan lasa, gan raksta tikai noteikta daļa interneta lietotāju.

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 07:23

Gatis

Arī Haleforsas Zviedrijā pilsētas vadītāja Susanne Grundström nāk no sociāldemokrātiem. Pirms gada, kad tur viesojos - pilsētu galīgi nevarēja salīdzināt ar Jelgavu. Kā diena pret nakti - tur redzams, ka rūpējas par pilsētu, nevis kā Jelgavā - laiž greblī.

Vietējie saka - tas tāpēc, jo darba ņēmēji atrodas pie varas un smejas, kad mūsējie vēlas redzēt miljonārus vadošos amatos, jo it kā nezagšot. Zviedruprāt cilvēki politiskos amatos aizstāv savas grupas intereses. Miljonāri miljonāru, lauksaimnieki lauksaimnieku, bet darba ņēmēji darba ņēmēju intereses.

Ja Jelgavas sociāldemokrāti par savu kandidātu ir izvirzījuši Jāni Čeveru, tad akcpetēju viņu izvēli un ņemot vērā Haleforsā redzēto - balsošu par LSDSP.

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 23:31

Inese

Jelgavas sadraudzības pilsētas - Berlīnes vadītājs Klaus Wowereit - arī ir sociāldemokrāts.
Kura pilsēta ir labāk sakārtota sociāldemokrātu pārvaldītā Bērlīne vai ZZS vadītā Jelgava?

Es arī balsošu par Čeveru kā Jelgavas domes priekšsēdētāju - pateicoties lētajiem avioreisiem ne reizi vien esmu bijusi Berlīnē un starpība ir acīmredzama.

P.s. Vai varat nosaukt kādu Eiropas pilsētu, kuru pārvalda kādas fermeru partijas pārstāvis?!

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 23:22

persins

Māri, beidz ņirgāties par vēlētājiem.

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 23:00

Māris

Pareizi - Jānis Čevers ir nākamais Jelgavas domes priekšsēdētājs - Veiles domes priekšsēdētāja un sociāldemokrāta Leifa Skova - kolēģis!

Balso par LSDSP!
www.lsdsp.lv

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 22:59

Inga

...kaut kas nav kaartiibaa ar latviskoto pilseetas nosaukumu...origjinaali ir Vejle, kaapeec jaamaina??

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 22:33

Ar Jāni Čeveru kā mēru pilsētā ienāks tikai mēris.

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 21:29

Māris

Leifs Skovs - Veilas mērs - ievēlēts no sociāldemokrātu saraksta (http://www.vejle.dk/page20494.aspx) un jelgavai tik tiešām daudz būtu jāmācās no šīs pilsētas. Diemžēl valdošā labējā koalīcija gatava mācīties tikai vārdos, ne darbos.

Jelgavnieki, kuri vēlās dzīvot tā kā dzīvo cilvēki - Veilē - balsosim par Jelgavas sociāldemokrātiem - LSDSP.

Jāni Čeveru par mēru!
www.lsdsp.lv

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 20:15

Vietējās ziņas