Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viesskolotāji patīkami pārsteigti 3

Programmas «Iespējamā misija» ietvaros Teteles pamatskolā un Ozolnieku vidusskolā pieredzes apmaiņā viesojas Lielbritānijas jaunieši, kas tur iesaistījušies līdzīgā - «Teach First» - programmā. Viesi ne tikai iepazīst Latvijas skolu ikdienas darbu, bet arī paši vada mācību stundas.

Ceturtdien Sems Reinolds no Lielbritānijas angļu valodas stundu vadīja Ozolnieku vidusskolas 6.b klasei. Jaunietis «Ziņām» stāstīja, ka Anglijā ne visiem bērniem ir iespēja saņemt vienlīdz kvalitatīvu izglītību, jo tur skolu sistēma lielā mērā ir atkarīga no bērnu vecāku materiālajām iespējām. Zemākā līmeņa skolās gan bērni, gan skolotāji nav tik motivēti, tāpēc «Teach First» programmas beidzējiem ar savu pieredzi un aktivitāti ir iespēja ieinteresēt un aizraut šos bērnus mācīties labāk. Tāpat jaunais pasniedzējs atzina, ka bijis ļoti pārsteigts par šejienes jauniešu svešvalodu zināšanu līmeni.«Angļu valodas zināšanu līmenis Ozolnieku bērniem ir apbrīnojams. Nevienā citā valstī neesmu redzējis, ka bērni savā vecumā tik labi pārzinātu otru valodu. Mācību stundu varēju novadīt bez problēmām. Esmu arī novērojis, ka Latvijā izglītība ir lielā cieņā - vecāki, bērni un skolotāji pret to izturas ar pietāti. Ja salīdzinu auditoriju, ar ko esmu strādājis Anglijā, tad Latvijas skolās bērni ir ļoti paklausīgi, viņos jūtama motivācija strādāt un vēlēšanās gūt zināšanas. Man bija pārsteigums, ka bērni stundās sēž, paceļ roku un tad jautā,» atzīst Sems.Plašāku materiālu lasiet piektdienas, 17.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

es pac

To Marta: Anglijā skolotājiem nav apgrieztas algas. Tur valda lielāka demokrātija nevis kā pie mums, kad vēl joprojām ir ļoti daudzi skolotāji, kas vēl dod pa nagiem ar rādītājkoku, utt. Tur (Anglijā) neko tādu neatļaujas.

pirms 11 gadiem, 2009.04.17 08:47

RITA

Bet mes tik blaujam par musu izglitibas sistemu.

pirms 11 gadiem, 2009.04.16 19:45

Marta

Nu redz kāda tā patiesība par Angliju. Ja skolotājiem griezīs algas - nonāksim turpat.

pirms 11 gadiem, 2009.04.16 15:25

Vietējās ziņas