Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vietējā prece izkonkurē importu

Dižķibeles ietekme šajā pavasarī manāma arī Jelgavas tirgū, kur pat darbdienās netrūkst pašmāju audzēto zaļumu, dārzeņu tirgotāju un jelgavnieku, kas prasa tieši vietējo preci.

Kā saka biedrības «Latvijas dārznieks» priekšsēdētājs Jānis Bērziņš, vienīgais labums no krīzes ir tas, ka Latvijas iedzīvotāji tiešām vairāk atbalsta vietējos ražotājus un pērk pie mums augušus dārzeņus.Lauka platību un plēves siltumnīcu apsaimniekotāji šomēnes kārtīgi ķērušies pie darba, un viņu pirmie secinājumi: pašaudzēto preci meklē vairāk; intensīvi pērk dārzeņu stādus un sēklas; cenas nedaudz kritušās zemās pirktspējas un augošā importa dēļ.Kad Jelgavas tirgū vaicājam pēc vietējiem tomātiem, dārzeņu pārdevēji vienbalsīgi sauc, ka tie būšot tikai pirms Jāņiem. Vien kāds Holandes un Spānijas tomātu piedāvātājs tūlīt iesaka it kā Lietuvā Mažeiķu pusē ienākušās sārtās ogas, kas, pēc viņa teiktā, neatpaliekot no tepat audzētajiem tomātiem. Tādu «vietējo ražojumu» varot dabūt par 1,60 latiem kilogramā, kaut Mārupes tomāti lielveikalos maksā divtik.Taču tirgū netrūkst dažādu zaļumu (dilles, loki, pētersīļi) un gurķu, kas kastītēs un plauktos nonākuši no mūsu rajona saimniecībām. Gludie gurķi par 90 santīmiem līdz 1,10 latiem, saišķis diļļu - 25 santīmi, loki - pusotrs lats par kilogramu, bet salātu cena nokritusies līdz 1,30 latiem.«Nav jau īpaši izdevīgi tos gurķus audzēt, jo dārgs kurināmais, taču citas kultūras visu izvelk pa nullēm,» teic Klaudija Vidaua, kas savā saimniecībā «Priedes» Svētes pusē dažādus dārzeņus audzē 30 hektāros zemes jau nepilnus trīsdesmit gadus...Dārznieki neizprot arī mūsu valdības rīcību, piemērojot 21 procenta PVN. Vācijā pārtikai šis nodoklis ir septiņi procenti, bet Polijā - trīs procenti...Vairāk lasiet trešdienas, 20.maija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas