Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vietējie ziedi izkonkurē ievestos

«Esmu situsies ar galvu pret sienu,» par cīņu ar importēto ziedu tirgotājiem Driksas gājēju ieliņā saka puķu salona «Rita» saimniece Marika Dehnika. Viņas veikals atrodas netālu no ielas malā iekārtotajām tirdzniecības vietām, bet, atšķirībā no tur sēdošajiem pārdevējiem, salons valstij maksā nodokļus. Tādēļ Marika to uzskata par negodīgu konkurenci.

Bruģētajā gājēju ieliņā ir 14 tirdzniecības vietas. Tās atrodas uz privātas zemes, ko apsaimnieko kafejnīcas «Silva» saimnieki. Uzņēmuma vadītāja Sandra Blūmane teic, ka par vienu vietu no tirgotājiem dienā prasa 50 santīmu. Vai ziedi auguši pašu dārzā, vai atvesti no Holandes, to pārbaudot Valsts ieņēmumu dienests (VID), bet «pēc idejas tur būtu jātirgo tikai pašaudzētas puķes». S.Blūmane neslēpj, ka savulaik paši centušies pat cilvēcīgi padzīt importa ziedu pārdevējus, taču katram izsekot neesot iespējams.Salona «Rita» saimniece satraukusies, ka, apejot nodokļu maksāšanu, daži apķērīgi tirgotāji no Rīgas noliktavām atved rozes un realizē kā pašaudzētas.Gandrīz kā ievestas trešdien gājēju ieliņas tirgū izskatījās arī Valda Zariņa lilijas un rozes. Taču tās viņš izaudzē siltumnīcās Rožu ielā Ozolniekos. Uz jautājumu, kā spēj konkurēt ar importēto ziedu pārdevējiem, viņš atbild: «Nolaižam zemāku cenu, nekā ir viņiem.» Esot daudz tādu, kas tikai «pērk un pārdod», bet gan Valdis, gan citi pašaudzēto puķu pārdevēji atzīst, ka pircēji vairāk izvēlas vietējos ziedus. Varbūt tādēļ ievestos ziedus pēdējā laikā ielu tirdziņos tikpat kā nemana...Vairāk lasiet ceturtdienas, 4.jūnija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas