Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vilcē doktorātam jaunas telpas 6

Šonedēļ Vilces muižas kalpu mājā jaunās un labiekārtotas telpās durvis ver ģimenes ārstes Ineses Pemperes prakses vieta. Agrāk tā atradās daudzdzīvokļu mājā Austrumu ielā 11–14, bet nu doktorāts pacientus uzņems Vilces muižas kalpu mājā līdzās bibliotēkai un aktivitāšu centram, “Ziņas” informē Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Lēmumu par Vilces doktorāta labiekārtošanu un pārcelšanu uz jaunām telpām Jelgavas novada pašvaldībā pieņēma 2017. gadā. Savukārt pērn tika izstrādāts būvprojekts un izsludināts iepirkums, lai noskaidrotu būvnieku, kurš veiks doktorāta vienkāršoto renovāciju.

Jaunās doktorāta telpas izbūvētas pašvaldības īpašumā – Vilces muižas kalpu mājā ēkas daļā ar atsevišķu ieeju – un paredzētas tikai ģimenes ārsta praksei.

Vilces muižas kalpu mājā pirmajā stāvā izbūvētas paplašinātas durvis, ierīkots gan ārsta, gan procedūru kabinets, uzgaidāmā un atpūtas telpa, tualete ārstu un pacientu vajadzībām, piemērojot to cilvēkiem ar kustības traucējumiem un nodrošinot trauksmes pogu. Vides pieejamība nodrošināta visā ēkā. Izbūvēts arī panduss, nodrošinot piekļuvi ēkā cilvēkiem ar kustību traucējumiem un vecākiem ar bērnu ratiem. Doktorātā ierīkota jauna ūdensapgādes un kanalizācijas sistēma, atjaunota apkures sistēma, ierīkota jauna elektroapgādes sistēma ar gaismekļiem, kā arī ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma.

“Saimniecisku nolūku vadīti, pieņēmām lēmumu doktorātu pārcelt uz muižas kalpu māju, jo ar projekta palīdzību ir nodrošināta ne vien valsts nozīmes pieminekļa saglabāšana, bet arī kvalitatīvs veselības aprūpes pakalpojums iedzīvotājiem. Pirms tam Vilces doktorāts bija izvietots daudzdzīvokļu mājas četristabu dzīvoklī, kurā var uzturēties aptuveni 15 cilvēku, tas bija funkcionāli sliktā stāvoklī, turklāt bez vides pieejamības nodrošinājuma. Iedzīvotājiem būs ērtāks atjaunotais doktorāts, jo tas atrodas blakus citām svarīgām iestādēm – skolai, pagasta pārvaldei, bibliotēkai un aktivitāšu centram,” skaidro Vilces pagasta pārvaldes vadītāja Anda Duge.

Jelgavas novada pašvaldības Vilces pagasta doktorāts ir Nacionālā veselības dienesta pakļautībā strādājoša iestāde, kas nodrošina veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un administrē veselības aprūpei piešķirto valsts finansējumu. Likums “Par pašvaldībām” nosaka, ka pašvaldībām viena no autonomajām funkcijām ir nodrošināt veselības aprūpes pieejamību savās administratīvajās teritorijās. Pildot likumā noteiktās prasības un vēloties novada iedzīvotājiem nodrošināt ērtas un labiekārtotas ārsta prakses, pašvaldība ik gadu no saviem budžeta līdzekļiem zināmu naudas summu atvēl tieši ģimenes ārstu prakses vietu modernizēšanai.

Vilces doktorāta būvprojektu izstrādāja SIA “Namejs Pluss”, būvdarbus objektā veica SIA “LVS Building”, savukārt būvuzraudzību – SIA “Lerix”. Jelgavas novada pašvaldība projekta īstenošanai ņēma aizņēmumu Valsts kasē 122 425 eiro apmērā, bet projekta kopējās izmaksas ir 125 328 eiro.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Māja

Māju vajag saremontēt ne tikai no iekšas, bet arī no āra.

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.07 12:50

Dzērve

Atbrauks Ješka no Rīgas, pārbaudīs un arestēs.

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.07 13:06

zakis

nu tagat vajdzetu citu gimines ārstu tad vis bus labi

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.07 14:05

Klausītājs

Jādomā par skaņas izolāciju. Perfekti var dzirdēt, kas notiek kabinetā. Tas nav normāli.

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.08 18:07

Jumts

Cerams tiks atrasts arī finansējuma ēkas jumta konstrukcijas atjaunošanai un jumta segumam. Agrāk jau vispirms domāja par ēkas pamatiem, sienām, jumtu un tad taisīja kosmētisko remontu!!!

pirms 4 mēnešiem, 2019.11.08 18:44

Vietējās ziņas