Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Virs jaunās siltumtrases kūst sniegs 1

Posmā no Lielās ielas līdz Pulkveža O.Kalpaka ielai aizvadītajā vasarā līdzīgi kā citās vietās Jelgavā tika renovēta maģistrālā siltumtrase, darbi izmaksāja miljoniem latu, un tika solīts, ka līdz ar savu laiku nokalpojušo cauruļu nomaiņu samazināsies siltuma zudumi. Patlaban redzams - kaut arī visapkārt zemi klāj sniegs, virs jaunajām siltumtrasēm tas ir nokusis, tādējādi it kā neliecinot par būtisku siltuma ekonomiju.

Par virs jaunajām siltumtrasēm nokusušo sniegu satraukumu «Ziņām» pauduši vairāki jelgavnieki, bažījoties par lielajiem ieguldījumiem, kas rēķinos pakāpeniski jāsedz pilsētniekiem, bet kas varbūt nemaz nav bijuši lietderīgi. SIA «Fortum Jelgava» gan mierina iedzīvotājus, jo, pārbaudot Ozolskvērā izvietoto cauruļu sistēmu, uzņēmuma tehniskie darbinieki bojājumus tajā nekonstatēja.«Konkrētu siltuma pārejas koeficientu jeb normatīvos siltuma zudumus paredz ikviens izolētu cauruļu ražotājs,» skaidro uzņēmuma komunikāciju vadītāja Guntra Matisa. Zudumu apjomu ietekmē kā izolācijas materiāls un biezums, tā cauruļu ierakšanas dziļums.Minētās siltuma trases izbūvē izmantotas visiem ES standartiem atbilstošas rūpnieciski izolētas caurules, ko apliecina atbilstoši ražotāja un piegādātāja sertifikāti. «Arī darbi veikti saskaņā ar visiem būvniecības normatīviem,» piebilst G.Matisa. «Tiklīdz gaisa temperatūra ir ap nulli vai plus vienu grādu, tā sniegs nokūst no visām siltumtrasēm. Tas atkarīgs arī no siltumtrases diametra. Jo lielāka, jo ātrāk,» teic G.Matisa.Ko par sniega kušanu virs siltumtrases saka siltumapgādes eksperts un cik liels siltumenerģijas ietaupījums sagaidāms pēc cauruļu nomaiņas, lasiet sestdienas, 31.janvāra, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Andris

Zudumi ir visās siltumtrasēs. Ja tā nebūtu, tad kafija termosos karsta saglabātos mūžīgi.
Ar jaunām siltumizolētājām caurulēm zudumi ir mazāki, nekā ar vecajām. Vecās būvēja padomju laikā, un tām kalpošanas termiņš bija 25 gadi, kas visur Latvijā jau ir beidzies. Ar vecajām caurulēm virs siltumtrasēm puķes varēja audzēt arī ziemā pie -15 oC.
Jauno siltumizolēto cauruļu normas ir aprakstītas standartā EN253. Tās nosaka paramatrus cauruļu izmēriem un siltumizolācijai. Ja padomju laika siltumtrasēs zudumi bija 15-30%, tad jaunajās, pēc EN253 būvētajās 4-7%. Precīzi zudumi ir atkarīgi ne tikai no saražotās caurules kvalitātes, bet arī no siltumtrases izbūves īpatnībām - kādu granti izmanto, cik biezā slānī tā ir virs caurulēm, kāds ir mitruma daudzums augsnē, kādas izolācijas un izmēra caurule ir izvēlēta attiecībā pret karstā ūdens temperatūru un spiedienu utt.

pirms 11 gadiem, 2009.06.09 11:15

Vietējās ziņas