Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visaktīvāk pieprasa GMI pabalstus

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes, Nodarbinātības Valsts aģentūras un pašvaldības Informācijas aģentūras dati liecina, ka, palielinoties bezdarba līmenim, kas Jelgavā maijā bija sasniedzis 9,8 procentus, ir palielinājies garantētā minimālā ienākuma pabalstu pieprasījums.

Kā informē pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta, gada pirmajos piecos mēnešos GMI pabalstos izmaksāti 69,3 tūkstoši latu. Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes speciālisti skaidro, ka ir veikta sociālā budžeta iekšējo finansu resursu pārdale un otrā pusgada GMI pieprasījumus palīdzēs nodrošināt no medicīnas pakalpojumu apmaksai paredzētajiem līdzekļiem. Šī veida pabalsti līdz jūnijam izmaksāti 23,6 procentu apjomā no tam gadā paredzētajiem 179,6 tūkstošiem latu.Kopumā Sociālo lietu pārvaldē iedzīvotāju iesniegumu skaits par pabalstu piešķiršanu nav būtiski mainījies un tiem, tāpat kā iepriekšējos gados, ir sezonāls raksturs. Lielākais pabalstu saņēmēju pieplūdums ir gada sākumā un gada otrajā pusē. Līdz jūnijam pabalstus ir saņēmušas 4772 personas par kopējo summu 464,5 tūkstoši latu.Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš norāda, ka arī turpmāk pašvaldības prioritārais uzdevums būs sociālā palīdzība iedzīvotājiem.Lai operatīvi sekotu līdzi situācijai pilsētā un savlaicīgi reaģētu uz konstatētajām izmaiņām, pašvaldība regulāri apkopo dažādu atbildīgo dienestu un institūciju datus, norāda L.Klismeta. Tā pēc sociālā budžeta iekšējo finansu resursu pārdales otrā pusgada GMI pabalstus palīdzēs nodrošināt līdzekļi, kas līdz šim bija paredzēti medicīnas pakalpojumu apmaksai. Kopš pagājušā gada nav būtiski mainījies pašvaldībā vērsušos iedzīvotāju skaits un viņus interesējošo jautājumu loks. To ļauj secināt Informācijas aģentūras apkopotā informācija, kas ik mēnesi saņem vidēji ap 400 iedzīvotāju iesniegumu par dažādiem jelgavniekiem aktuāliem jautājumiem. Visbiežāk iesniegumi skar Būvvaldes kompetenci, pilsētas sociālo un komunālo jomu. Joprojām visvairāk dokumentu adresēti Būvvaldei, kas maijā saņēma 106 iesniegumus. Komunālo problēmu (māju apsaimniekošana, ūdensapgāde, labiekārtošana, remonti, apgaismojums, kanalizācija) risināšanā maijā pašvaldībā vērsušies 18 pilsētas iedzīvotāji. Iedzīvotāji pašvaldībai un personīgi domes priekšsēdētājam pārsvarā lūdz palīdzību dzīvokļu un sociālo jautājumu risināšanā. Šie jautājumi maijā bijuši aktuāli 36 jelgavniekiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas