Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Vistas» ir klāt

Trešdienas pēcpusdienā Jelgavā pie LLU ēkas tika uzstādīta aptuveni sešus metrus augsta trīsdimensiju instalācija, kuras mērķis ir mudināt iedzīvotājus piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Uz instalācijas attēloti iesaiņoti vistu boileri - viens bez marķējuma un viens ar pilnīgu informāciju par pārdodamo produktu. «Eiropas Parlaments lemj gan par marķēšanas, gan par pārtikas drošības prasībām, un iedzīvotāji var iesaistīties šo lēmumu pieņemšanā, ja balsos vēlēšanās,» «Ziņām» skaidroja EP Informācijas biroja Latvijā vadītājs Māris Graudiņš. Pārtikas drošības tēma instalācijai Jelgavā izvēlēta, jo Zemgala allaž bijusi slavena ar attīstīto lauksaimniecību. Kā jau iepriekš informēja EP Informācijas biroja Latvijā Preses nodaļas vadītāja Iveta Ķelpe, instalācija veltīta pārtikas drošības un patērētāju tiesību aizsardzības tēmai, mudinot aizdomāties par jautājumu «Cik informatīvam jābūt iepakojuma marķējumam?».EP trīsdimensiju instalāciju mērķis ir pievērst cilvēku uzmanību konkrētiem jautājumiem EP darba kārtībā, kas tiešā veidā ietekmē viņu dzīves, un paust savu izvēli, piedaloties EP vēlēšanās 6.jūnijā. Šonedēļ trīsdimensiju instalācija par enerģētikas tēmu tika novietota Liepājā, kur tā būs skatāma līdz 26.aprīlim. Jelgavā instalācija būs apskatāma līdz 13.maijam. Instalācijas plānots pārvest arī uz Kuldīgu, Valmieru un Rīgu.Plašāku materiālu lasiet ceturtdienas, 9.aprīļa, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas