Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VM saņem ziņas par ārstiem, kuri atsakās iet uz darbu bailēs no Covid-19 3

Veselības ministrija (VM) saņem ziņas gan par ģimenes ārstiem, gan mediķiem reģionālajās slimnīcās, kas ņem bezalgas atvaļinājumu vai atsakās iet uz darbu piesardzības vai baiļu no Covid-19 infekcijas dēļ, LTV "Rīta panorāmā" atzina veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Ja pacienti ir nonākuši situācijā, kad ārsts ir prombūtnē un nav atstājis aizvietotāju, ministre aicināja ziņot Nacionālajam veselības dienestam.

Ministre atzīmēja, ka pašlaik ir zināms par vienu mediķi Rēzeknē, kurš inficējies ar Covid-19. Viņķele pastāstīja, ka epidemiologi strādā gan ar inficēto kolēģi, gan Rēzeknes slimnīcas vadību, lai izpētītu šo saslimšanas gadījumu, ir apzinātas kontaktpersonas un veikti piesardzības pasākumi.

Viņķele uzsvēra, ka pacientiem nav jāuztraucas, ka Rēzeknes slimnīca varētu tikt slēgta.

Savukārt Latvijas Radio vēstīja, ka Rēzeknes ārstam slimnīcā bijušas sešas kontaktpersonas, kurām noteikta karantīna. Pats ārsts ārstējas mājās.

Rēzeknes mediķis analīzes uz Covid-19 nodevis pēc savas iniciatīvas. Viņš neesot bijis ārzemēs un pats domā, ka neesot ticies ar zināmiem Covid-19 inficētiem pacientiem, attiecīgi tagad izmeklēšanā mēģina noskaidrot inficēšanās avotu.

Runājot par no šodienas ieviestajiem ierobežojumiem plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā gan valsts, gan privātajās ārstniecības iestādēs, ministre uzsvēra, ka svarīgākie un neatliekamie medicīniskie pakalpojumi tiks sniegti kā līdz šim.

Politiķe uzsvēra, ka universitāšu slimnīcas plānveida un ambulatoro pakalpojumu sniegšanu ir ierobežojušas jau iepriekš, un rīkojums, kas šodien stājas spēkā, pamatā ir attiecināms uz privātajām veselības aprūpes iestādēm. Sarunas ar tām bijušas smagas, taču ierobežojumi ieviesti "pacientu un mediķu drošības apsvērumu dēļ".

Viņķele vēlreiz apliecināja, ka valdība drīzumā lems par pulcēšanās ierobežojumiem iedzīvotājiem brīvā dabā - skvēros, parkos, dodoties atpūtas gājienos pa Latviju. Plānots, ka tiks atļauta cilvēku pulcēšanos vienkopus līdz diviem cilvēkiem vai ģimenes lokā.

Ministre atzina, ka par šiem ierobežojumiem valdība varētu lemt jau tuvākajās brīvdienās.

 Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Komentāri 3

bite

Nemetīsim ar akmeni tiem cilvēkiem, var būt arī ļoti objektīvi iemesli! Pašos pamatos katram, kas vēlas kļūt par ārstu, vajadzētu apzināties šīs profesijas misiju, to jāapzinās valdībām,sabiedrībai kopumā. Gadījuma cilvēki šajā profesijā pielej darvas karoti medus mucā. Lai Dievs palīdz mūsu medicīnas darbiniekiem! Varbūt šī nelaime noliks visu savā vietā un goda vietā atkal tiks celti - Dievs, ārsts un skolotājs!

pirms 13 dienām, 2020.03.27 09:26

?

Pārtikas veikalu kasieres arī var atteikties iet uz darbu?

pirms 13 dienām, 2020.03.27 11:37

domāju

Domāju, ka šie atsakās, jo nav aizsarglīdzekļu. Ja viss ir nodrošināts, un viss ir skaidrs, kādēļ lai cilvēki nestrādātu savā profesijā? Ir arī mediķi, kas tagad ar slimības lapām mājās, kā arī kārtējā atvaļinājumā. Kas tur ar tiem aizsarglīdzekļiem? Ir vai nav?

pirms 13 dienām, 2020.03.27 11:59

Vietējās ziņas