Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VUGD aicina neaizmirst par ugunsdrošību, rīkojot Ziemassvētku un Jaungada svinības 1

Organizējot saviesīgus pasākumus ir jāatceras par nepieciešamajiem organizatoriskiem drošības pasākumiem, atgādina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes Jelgavas daļas inspektors Andris Staļģevics.

Pirmkārt, saistībā ar pirotehnikas lietošanu mājas pasākumos A.Staļģevics uzsver, ka ir svarīgi lietot tikai un vienīgi legālu, licencētu ražotāju un tirgotāju piegādātus līdzekļus. Nekādā gadījumā nedrīkst lietot pašdarinātu vai apšaubāmas izcelsmes uguņošanas līdzekli.Tāpat svarīgi, lai pirotehnika netiktu lietota cilvēku pūlī vai tiešā tā tuvumā. Glābēju inspektors atgādina, ka pirotehnikas lietotājiem jāseko, lai ierīce ir nostiprināta atbilstoši instrukcijai, un jāņem vērā, ka uguņošanas teritorijā var skriet pārbijies suns, kas potenciāli var apgāzt uguņošanas ierīci.«Pats svarīgākais ir pilnībā ievērot pirotehnikas lietošanas instrukciju, kas licencētiem līdzekļiem ir uz iepakojuma. Nav tādas universālas instrukcijas visiem uguņošanas līdzekļiem. Pirotehnikas produkti atšķiras, un tāpat atšķiras drošības noteikumi, kā tos lietot. Tāpēc katru pirotehnikas ierīci jālieto atbilstoši tās instrukcijai,» piekodina A.Staļģevics.Saistībā ar masu pasākumiem par ugunsdrošību tādos atbild pasākuma organizētājs vai viņa pilnvarota persona, kuru pienākumos ietilpst rūpēties par ugunsdrošību un kontrolēt ugunsdrošības prasību izpildi pasākumu sagatavošanas un norises laikā. Šīm personām jābūt instruētām par ugunsdrošības pasākumiem, evakuācijas noteikumiem un rīcību ugunsgrēka gadījumā.Atbildīgajiem darbiniekiem, kuras atbild par Ziemassvētku un Jaungada eglītes sarīkojumu norisi, pirms pasākuma rūpīgi jāapskata visas telpas, rezerves izejas un personiski jāpārliecinās, ka no ugunsdrošības viedokļa tās ir lietošanas kārtībā un apgādātas ar pirmās nepieciešamības ugunsdzēsības līdzekļiem.Apmeklētāju skaits masu pasākumā nedrīkst pārsniegt maksimāli pieļaujamo, ņemot vērā normatīvajos aktos noteikto minimālo platību 1,35 kvadrātmetri uz vienu cilvēku, saskaņā ar noteikumiem norāda A.Staļģevics.VUGD atgādina, ka svētku eglīšu sarīkojuma laikā aizliegts novietot eglītes evakuācijas ceļos un izmantot eglīšu iluminācijai stearīna (vaska) svecītes vai pašdarinātas elektroietaises.Aizliegts telpās lietot pirotehniku, kā arī atklātu uguni. Atklātu uguni izmanto tikai ar organizētāja vai viņa pilnvarotās personas rakstisku atļauju, ja veikti pasākumi, lai nepieļautu ugunsgrēka izcelšanos.Saskaņā ar VUGD prasībām telpai, kurā tiek novietota eglīte, jābūt vismaz divām izejām (tieši uz āru vai kāpņu telpu, gaiteni). Pasākumus aizliegts rīkot telpās ar aizrestotiem logiem.Telpas griestu un sienu dekorēšanai nedrīkst izmantot degošus materiālus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

tbzg

Kāpēc nedrīkst lietot pašdarinātu uguņošanas līdzekli? Piemēram raķeti? Likumdošanā nav aizliegts pašam izgatavot un palaist apgaismojuma raķeti.

pirms 10 gadiem, 2009.12.23 10:33

Vietējās ziņas