VUGD glābšanas darbos Zemgalē izmantos jaunu ķīmijas automobili (FOTO)

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis divus specializētos ķīmijas automobiļus, ar kuriem drīzumā uz izsaukumiem varēs doties ugunsdzēsēji glābēji no Zemgales reģiona brigādes un Vidzemes reģiona brigādes, informē VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Jaunā tehnika iegādāta Iekšējās drošības fonda projektā “Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta CBRNE un cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu reaģēšanas spēju kapacitātes stiprināšana”. Projekta mērķis ir uzlabot VUGD reaģēšanas spējas ķīmisko, bioloģisko, radioloģisko un kodolmateriālu (CBRNE) apdraudējumu, kā arī cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu gadījumā.

Turpinot papildināt specializēto transportlīdzekļu klāstu ar jaunu tehniku un aprīkojumu, projektā šovasar tiks piegādātas trīs ķīmijas automašīnas, bet šā gada septembrī tiks piegādātas vēl trīs no kopumā četrām ķīmisko, bioloģisko, radioloģisko un kodolmateriālu konteinertipa piekabēm. Jaunie specializētie transportlīdzekļi ir pilnībā aprīkoti ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgoti VUGD vajadzībām.


Foto: VUGD


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas