Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VVD ģenerāldirektore: “Savus atkritumus uz Ķīnu nevedīsim” 2

Lai iepazītos ar iepazītos ar uzņēmumu “Fortum Jelgava”, kā arī  Valsts vides dienesta (VVD)  Zemgales reģionālās pārvaldes darbu, ceturtdien Jelgavā ieradās Valsts Vides dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne - Ansberga. Apskatot “Fortum Jelgava” biomasas koģenerācijas staciju, kas ir lielākā Latvijā, un diskutējot ar uzņēmuma “Fortum Latvia” valdes locekli Ingu Kaprānu, E. Baklāne- Ansberga izteica atbalstu tam, ka “Fortum Jelgava” attīsta projektu, ka 2021. gada beigās līdzās biomasai (šķeldai) varētu tikt dedzināti arī šķirotie atkritumi.

“Mana pārliecība ir tāda, ka mēs nevaram ražot atkritumus un cerēt, ka tos varēs noglabāt Ķīnā vai Indonēzijā,” sacīja VVD ģenerāldirektore. Savukārt I.Kaprāns uzsvēra, ka atkritumu līdzsadedzināšana kopā ar šķeldu ir jau pazīstama prakse, kas tiek īstenota pat Dānijas galvaspilsētas Kopenhāgenas centrā. Tādēļ Jelgavā netiks ieviests nekas tāds, kas citur Eiropas Savienībā nebūtu jau pielietots. Turklāt atkritumi “Fortum Jelgava” teritorijā netiks šķiroti, bet tūlīt pēc ievešanas noglabāti speciāli izbūvētā kurināmā pieņemšanas sistēmā.

Atbildot uz zz.lv jautājumu par to, kāds VVD slēdziens augustā būtu gaidāms kalnciemiešu daudzkārt apstrīdētajā nolietoto akumulatoru pārstrādes rūpnīcas lietā, E. Baklāne - Ansberga teica: “Šobrīd mums nav šaubu, ka šādas rūpnīcas darbība Kalnciemā ir atļaujama. Vēl tikai tiek precizēti pēdējie nosacījumi par to, kā uzņēmums pats sevi kontrolēs un kā VVD saņems visu nepieciešamo informāciju, lai varētu kontrolēt uzņēmumu. Mēs izvirzīsim prasību, lai uzņēmums savā mājaslapā pastāvīgi informē iedzīvotājus par gaisa kvalitātes mērījumiem, kā arī augsnes un ūdeņu novērtējumu.”

Foto: Gaitis Grūtups

Vairāk lasiet 9. jūlija “Zemgales Ziņās”            

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Juris

Un kāds tad slēdziens par tām izlaistītām indēm gar Jelgavas ceļu malām? Vai kā vienmēr viss kārtībā un fermu mehanizatoŗs paliek savā vietā????

pirms mēneša, 2020.07.03 14:50

Vietējās ziņas