VVD pasniedzis 11 Zaļās izcilības balvas un piecas veicināšanas balvas

Valsts vides dienests (VVD) pasniedzis 11 Zaļās izcilības balvas un piecas veicināšanas balvas "Izaicinājums ceļā uz Zaļās izcilības balvu", aģentūru LETA informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Par vides aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu un pašiniciatīvu vidi ietekmēšanas mazināšanā apbalvojumu saņēma uzņēmumi SIA "Liepājas enerģija", "Neste Oil Latvia" degvielas uzpildes stacija Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 146, "IMA Signāls", "Zieglera mašīnbūve", "East Metal" Daugavpils filiāle, AS "Rēzeknes siltumtīkli" un "Ventspils tirdzniecības osta", zemnieku saimniecība "Siveci 1", kā arī Cesvaines novada dome un Līvānu novada dome. Savukārt par teicami paveiktu darbu radiācijas drošības prasību ievērošanā savā uzņēmumā apbalvojumu saņēma SIA "Cemex".

Pirms diviem gadiem "Cemex" tika apbalvots par augstu sniegumu vides normatīvo prasību ievērošanā.

Savukārt, lai motivētu uzņēmējus ikdienā strādāt pēc zaļās domāšanas principiem, pirmo reizi tika pasniegtas arī veicināšanas balvas "Izaicinājums ceļā uz Zaļās izcilības balvu". Veicināšanas balvas saņēma SIA "Rojas DzKU" un "Jelgavas ūdens", AS "Agrofirma Tērvete" un "Tērvetes AL", kā arī zemnieku saimniecība "Vilciņi-1".

Uzņēmumi VVD "zaļajā sarakstā" tiek iekļauti uz trim gadiem, tā apliecinot lielu uzticēšanos un labvēlības statusu no dienesta puses.

Šogad Zaļās izcilības balvas pasniegšanu finansiāli atbalstīja Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Kā ziņots, Salaspils Nacionālajā botāniskajā dārzā notika Zaļās izcilības balvas pasniegšanas ceremonija, aģentūru LETA informēja Bukleviča.

Balvu pasniegšanas ceremonijā piedalījās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) un VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova.

Šogad iekļaušanai VVD veidotajā "zaļajā sarakstā" tika vērtēti gan uzņēmumi, kas ir A, B vai C kategorijas piesārņojošo darbību veicēji, gan uzņēmumi, kuri veic darbības ar jonizējošā starojuma avotiem. Tāpat tika vērtēts arī pašvaldību darbs vides jomā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas