Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Zaļākajā klasē» rosina taupīt dabas resursus 3

Latvijas Dabas fonda rīkotajā konkursā par «Zaļākās klases» titulu trijās kārtās sacenšas 836 klases no 254 skolām. Pēc otrās kārtas izvērtēšanas līderu pulkam piepulcējušies vairāki dalībnieki, tostarp Jelgavas rajona Vilces pamatskolas piektklasnieki.

Tāpat kā konkursa pirmajā kārtā, arī otrajā skolēni atbildēja uz dažādiem jautājumiem par dabu, vides aizsardzību un ilgtspējīgu attīstību, savukārt radošajā uzdevumā audzēkņiem bija jāpastāsta par savām idejām, kā skolu padarīt «zaļāku».Projekta vadītāja Zaiga Pulkstene stāsta, ka dalībnieki radošajā uzdevumā aizrautīgi plānoja Zaļajā dienā veicamos varoņdarbus. Apkārtējās vides labā viņi gatavi piedalīties talkās, apzaļumošanas darbos, koncertos un erudīcijas konkursos. 5. - 8.klašu vecuma grupā ar lielu centību skolēni pievērsās jautājumam par elektroenerģijas taupīšanu un sniedza vairākus padomus. Iesūtīts arī vairāk nekā 100 dažādu ieteikumu, kā ietaupīt elektroenerģiju.Savukārt radošajos darbos skolēni minēja gan pašu spēkiem paveicamas idejas, gan tādas, kas prasa skolas vadības iesaistīšanos un papildu finanšu līdzekļus. Daudzi audzēkņi pavasaros veic mācību iestādes apzaļumošanas darbus - stāda puķes, krūmus un kokus. To viņi gribētu turpināt, bet tie, kas to nav darījuši, - iesaistīties.Vairāk lasiet ceturtdienas, 5.marta, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 3

fans

Re, kādi malači! Tā turpināt! Dacīte ir vislabākā!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.05 23:08

Jaunais

Šī klasīte ir labākā!!! Es arī dzīvotu "zaļi", ja man būtu skolotāja Dace Novada!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.05 15:20

eds

Jelgavas rajons ruļļit!Prieks par vilcēnu uzcītību:)

pirms 11 gadiem, 2009.03.05 13:13

Vietējās ziņas