Zaļeniekos notiks Eiropas kristīgo motociklistu rallijs 5

Vairāk kā 200 dalībnieku paredzēts sapulcēt Zaļeniekos no 3. līdz 6. augustam, kad tur norisināsies Eiropas kristīgo motociklistu rallijs. Pasākuma programmā iekļauta tuvējās apkārtnes iepazīšana izbraucienos ar motocikliem, dievkalpojumi, sporta spēles un citas aktivitātes laika pavadīšanai kopā ar domu biedriem, informē pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Kristiešu motobraucēju asociācija apvieno kristiešu motociklistus no 38 valstīm un pasaulē darbojas jau kopš 1974.gada. Latvijas nodaļa izveidota 2008.gadā un aktīvi piedalās moto dzīvē gan kā pasākumu dalībnieki, gan organizētāji. Šogad Latvijas nodaļa organizē vienu no vērienīgākajiem saietiem - ikgadējo Eiropas mēroga kristīgo motociklistu ralliju un par pasākuma vietu izraudzīti Jelgavas novada Zaļenieki. Pasākuma “bāzes vieta” jeb kopīgo aktivitāšu un nakšņošanas vieta plānota Zaļenieku pagasta “Eglītēs” – privātā teritorijā, kur īpašnieks piemērojis gan spēkratu novietošanas teritoriju, gan telšu un skatuves vietu.

Pasākuma organizatori ir sagatavojuši iedvesmojošu programmu, lai ikvienam dalībniekam būtu iespēja izjust gan piedzīvojuma garu, pozitīvus iespaidus par Latviju, gan kopā būšanas prieku un nenoliedzami arī kristīga satura stiprinājumu dzīvei. Programmā iekļauti izbraukumi uz Rundāles pili un Krusta kalnu Šauļos, kopīgas maltītes, dievkalpojumi, sportiskas aktivitātes un vakara sarunas pie ugunskura.

Nedz rallija izbraukumi, nedz pasākuma vakara daļā plānotie koncerti vai aktivitātes nav paredzēti slēgtai grupai vai tikai konkrētās asociācijas biedriem. Līdz ar to ikviens motociklists, kas vēlētos pievienoties grupas izbraucienam pēc plānotā maršruta, var to darīt. Tāpat arī vietējie iedzīvotāji, interesenti vai motociklisti, kas vēlētos iepazīties, izbaudīt vienojošo pasākuma gaisotni vai muzikālo priekšnesumu atmosfēru, var pievienoties un jebkurā no dienām arī apmeklēt pasākumu.

“Reģistrēto dalībnieku skaits varētu būt ap 200 cilvēkiem, taču esam atvērti un, protams, neliedzam nevienam pievienoties. Bieži vien vietējie motociklisti, tikai tuvojoties nedēļas nogalei un vērojot laika prognozi, plāno, kur varētu doties izbraukumā. Tāpēc pieņemam, ka daļa aktīvo motociklistu no Latvijas un pierobežas valstīm, pat spontāni var izlemt par pievienošanos kādam no rallija izbraukumiem. Tiesa gan, ikvienam šādam pasākuma apmeklētājam jārēķinās ar dalības maksu jeb ieejas biļetes cenu, lai piedalītos brīvdabas pasākuma kolektīvajos izdevumos. Turklāt kā jau kristiešu organizācijas pārstāvji uzsveram, ka kopīgo pasākumu laikā – ne koncerta apmeklējums, ne sporta spēles vai brīvā laika un atpūtas laika pavadīšana nav savietojama ar alkohola lietošanu, tāpēc jau laikus brīdinām, ka teritorijā būs aizliegts ieiet un lietot alkoholiskus dzērienus” informē organizācijas pārstāvis Zigmārs Atvars.

Pasākuma organizatori sadarbojas gan ar Jelgavas novada Pašvaldības policiju, gan Valsts policiju. Arī satiksmes organizācija pārrunāta ar Valsts policijas pārstāvjiem.

Vairāk informācijas par pasākuma norisi vai reģistrēšanās mājas lapā www.emc2017.lv.


FOTO: no "Ziņu" arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Bīskaps

Krustneši dzer un pīpē pēc kaujas.

pirms 4 gadiem, 2017.07.31 11:50

Resnais

Zaļenieki- Jelgava asfalts cienīgs motobraucēju "iron butt" jeb dzelzs pakaļa. Labi izkratīs pirmās šķiras valsts nozīmes ceļš!

pirms 4 gadiem, 2017.07.29 15:21

Vietējās ziņas