Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zaļeniekos varēs apgūt būvizstrādājumu galdnieka profesiju

Zaļenieku Komerciālā un amatniecības vidusskola no 15. jūnija līdz 21. augustam uzņems jaunus audzēkņus. Šogad vidusskolu absolventiem tiek piedāvāts arī jaunums – 1,5 gadu laikā apgūt būvizstrādājumu galdnieka profesiju, lai meistaru vadībā iemācītos izgatavot logus, durvis, kāpnes un koka interjera dekoratīvās būvdetaļas. Tāpat varēs iemācīties būvizstrādājumu montāžu un remontu, kā arī gūt ievirzi restaurācijas darbos. Uzņemšana skolā – bez vecuma ierobežojuma.
Skolas mācību darbnīcu “Restauratoru nams” vadītāja Dace Vīpule-Kuļika stāsta, ka jaunā profesija ir loģisks iznākums tam, ka skola ilglaicīgi piedāvā profesionālās ievirzes mācību programmu “Restaurācija,” un jau tagad topošie restauratoru asistenti, apgūstot koka priekšmetu restaurāciju, gūst arī būvizstrādājumu galdnieka iemaņas, kas nepieciešamas, atjaunojot koka detaļas vai interjera priekšmetus. 
“Būvizstrādājumu galdnieka profesija paver mums iespējas piesaistīt jaunus speciālistus, mācībspēkus, kas palīdzēs apgūt jaunās tehnoloģijas. Pasniedzēji padomā ir, bet, tā kā vēl nav nokomplektēta grupa, tad notiek sadarbība. Skola būtu priecīga, ja izdotos uzņemt 16 nākamos būvizstrādājumu galdniekus,” uzsver D.Vīpule-Kuļika. 
Interesi par šo profesiju izrādot gan jaunieši, gan pieaugušie, kas jau nodarbojas ar šīm lietām un vēlas pilnveidot savu kvalifikāciju. “Tā ir tīri praktiska profesija, kas noder jebkuram, arī mājās kaut ko remontējot. Turklāt audzēkņiem ir iespēja uzreiz praktizēties, piedaloties Zaļās muižas pils logu restaurācijā. Mūsu audzēkņi patlaban gatavo savus kvalifikācijas darbus un notiek māceklība Latvijas Amatniecības kameras meistaru vadībā. Audzēkņi piedalās arī podiņu krāsns un koka durvju restaurācijā. Savukārt skolas zīmēšanas un kompozīcijas pasniedzēja strādā pils zāles sienas gleznojumu atsegšanā,” turpina D.Vīpule-Kuļika.

Visu rakstu lasiet 11.jūnija “Zemgales Ziņās”

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas