Zemes stundu atzīmēs arī novados

Akcijā «Zemes stunda» piedalīsies ari Jelgavas novada pagasti. Kā vēsta informācija akcijas mājaslapā, Zaļenieku pagasta iedzīvotāji aicināti pulcēties Zaļenieku muižas parkā pie ugunskura. Zemes stunda tiks aizvadīta kopā ar starptautiskā projekta «Inception» dalībniekiem (jauniešu līderi, jaunatnes darbinieki un pedagogi no astoņām Eiropas valstīm), kas nedēļu dzīvo un mācās Zaļenieku pils muižā. Lielplatones pagasta iedzīvotāji būs gaidīti pie Lielplatones muižas, pulcēšanās no pulksten 20. Vircavnieki pulcēsies Vircavas parkā pie ugunskura, bet nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā centrā sveču gaismā spēlēs galda spēles. Jaunsvirlaukas pagasta iedzīvotāji tiks gaidīti pie Staļģenes Bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvu centra Svirlaukas ielā 22. Savukārt Kalnciema pagasta jaunieši pulcēsies Lielupes krastā pie Kalnciema pagasta pārvaldes, kur no svecēm veidos Zemes stundas simboliku 60+. Plānota spēle ārā, silta tēja, radošā darbnīca. Savukārt līvbērznieki gaidīti Līvbērzes pagasta estrādē Skolas ielā 10 (aiz sporta halles).

Atbalstot Pasaules dabas fonda aizsākto kustību «Zemes stunda» un tai veltītās aktivitātes, arī Ozolnieku novada pašvaldība no pulksten 20.30 līdz 21.30 izslēgs pašvaldības ēkas, skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu fasādes apgaismojumu. Jaunieši aicināti pulcēties Ozolnieku Jauniešu centrā, bet iedzīvotāji izslēgt apgaismojumu savos mājokļos.

Savukārt Tērvetes novadā Zemes stundu atzīmēs jau piekto gadu, izslēdzot ielu apgaismojumu, ejot rotaļās, runājot par klimata pārmaiņām un kā to mainīt. Noslēgumā tradicionāli tiks laistas gaisā degošas papīra laternas.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas