Zemessardzes 30.gadadienas centrālais pasākums notiks Jelgavā

Šogad par godu Zemessardzes 30.gadadienai aizsardzības nozare plāno organizēt vairākus svinīgos pasākumus visā Latvijā, ja to pieļaus epidemioloģiskās drošības situācija, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

"Lai apliecinātu piederību tautai un visai Latvijai, Zemessardze savu gadadienu ik gadu svin citā reģionā. 30.gadadienas svinīgais pasākums ar Zemessardzes vienību militāro parādi 21.augustā notiks Jelgavā," uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

2021.gadā aizsardzības nozare atzīmēs Varoņu gadu, rīkojot vairākus svinīgos pasākumus visā Latvijā.

"Latvijas vēsturē ir virkne notikumu, ar kuriem mēs lepojamies un par kuriem mūs cildina arī starptautiskā sabiedrība. Tā ir mūsu izcīnītā uzvara Neatkarības karā, pretošanās padomju varai PSRS okupācijas laikā, neatkarības atgūšana, stāvot barikādēs. Mūsdienās tie ir mūsu mediķi, kuri cīnās par līdzcilvēku dzīvībām pandēmijas laikā, sociālie darbinieki, skolotāji, policisti, karavīri, uzņēmēji vai vienkārši tie, kuri ievēro noteikumus un paliek mājās," uzsver aizsardzības ministrs.

Šogad 23.augustā Zemessardzei aprit 30.gadadiena. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991.gada barikāžu dienās. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību.

 Foto: Zemessardze

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas