Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē augu aizsardzības inspektoru skaitu nesamazinās 1

Īstenojot strukturālās reformas un samazinot izdevumus Valsts augu aizsardzības dienestā (VAAD), Zemgales reģionālajā nodaļā, līdz oktobrim netiks samazināts inspektoru skaits un atalgojums. Tā, tiekoties ar reģionālās nodaļas darbiniekiem, otrdienas pēcpusdienā apliecināja dienesta direktors Ringolds Arnītis.

Šonedēļ R.Arnītis dodas uz visām reģionālajām nodaļām, lai skaidrotu izdevumu samazinājumu dienestā no 1.jūlija, informētu par strukturālajām reformām un galvenajām darba jomām otrajā pusgadā.«Zemgale ir maizes klēts, šeit dienesta inspektoriem ir vienas no lielākajām aktivitātēm,» «Ziņām» sacīja R.Arnītis, apliecinot, ka līdz oktobrim visi 12 (trīs Bauskā, divi Dobelē un septiņi Jelgavā) Zemgales reģionālās nodaļas darbinieki paliek strādāt dienestā. Samazinot izdevumus jau gada sākumā, VAAD strādājošajiem vairs netiek divas reizes gadā izmaksātas prēmijas, atcelts arī atvaļinājuma pabalsts jeb tā dēvētā 13.alga. Nodaļas vadītāja Jausma Sudmalniece atklāja, ka augu aizsardzības inspektoru algas arī «treknajos» gados bijušas viszemākās visā Zemkopības ministrijas struktūrā. Pašlaik pēc nodokļu nomaksas inspektors saņem ap 300 latiem mēnesī. Zemās algas ir galvenais iemesls, kādēļ šajā izdevumu samazināšanas kārtā mūsu inspektoriem tās netiks samazinātas, apgalvoja R.Arnītis. Dienestā kopumā gan panākts algu fonda samazinājums, bet izmaiņas galvenokārt skārušas VAAD centrālo aparātu, kur gan atbrīvoti darbinieki, gan samazinātas palikušo algas. J.Sudmalniece arī piebilda, ka kopš gada sākuma darbu nodaļā pametuši divi darbinieki. Savukārt palikušajiem «lielākajai daļai šis ir sirdsdarbs», teic VAAD direktors.Runājot par galvenajiem darbiem vasarā un rudenī, dienesta vadītājs kā prioritātes minēja pārbaužu veikšanu. To skaits samazināts, tādēļ vairāk būšot nejaušu vizīšu pie zemniekiem. Dienests Zemgalē arī turpmāk pastiprināti pievērsīs uzmanību sēklkopības jomai, kā arī uzraudzīs bīstamo un Zemgalē izplatītāko bakteriālo iedegu izplatību. Tādēļ inspektori augustā biežāk apmeklēs komerciālos augļudārzus. Pārbaudītas tiks arī lopkopības saimniecības, jo savstarpējās atbilstības pasākumu plānā ietilpst kontrolēt, vai visām saimniecībām ir mēslošanas un augu aizsardzības plāni.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas