Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē saglabājas mājokļu cenu krituma gaidas

Jūnijā apkopotais SEB Mājokļu cenu indikators rāda, ka arvien vairāk Zemgales iedzīvotāju prognozē mājokļu cenu kritumu tuvākā gada laikā - 66% (iepriekšējā mēnesī - 63%). Turpretim cenu kāpumu paredz tikai - 3% (iepriekš - 6%) Zemgales iedzīvotāju, bet 13% uzskata, ka mājokļu cenas tuvākā gada laikā nemainīsies.

Zemgales reģiona iedzīvotāji ir vispesimistiskākie par mājokļu cenu pieaugumu tuvākā gada laikā. Zemgalē ir arī vismazākais to iedzīvotāju skaits - 13%, kas paredz, ka mājokļu cenas turpmāk saglabāsies nemainīgas. Salīdzinājumam kopumā Latvijā 20% iedzīvotāju uzskata, ka mājokļu cenas nemainīsies.SEB bankas sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis: "Domājams, ka iedzīvotāju noskaņojumu attiecībā uz valsts ekonomikas attīstību un arī mājokļu cenām negatīvi ietekmēja jūnija vidū pieņemtie grozījumi valsts budžetā saistībā ar algu, pensiju un pabalstu samazinājumiem, kā rezultātā daudziem Latvijas iedzīvotājiem būs jāsaskaras ar ienākumu kritumu un plānākiem maciņiem. Kamēr turpinās pasliktināties situācija Latvijas tautsaimniecībā un nebūs stabilizācijas svarīgākajās nozarēs, noskaņojuma maiņa attiecībā uz mājokļa cenām nav gaidāma. Tomēr mājokļu cenu indikatora rādītāju stabilizācija varētu liecināt par nekustamā īpašuma cenu krituma bremzēšanos, līdz ar to tuvākajos mēnešos šis kritums varētu nebūt procentuāli tik iespaidīgs kā gada pirmajos piecos mēnešos."

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas