Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē veidos jaunu produktu un pakalpojumu maršrutu

Apvienojoties četriem Zemgales uzņēmējiem un divām biedrībām no Bauskas, Rundāles, Vecumnieku, Iecavas, Tērvetes un Jelgavas novadiem, divu gadu laikā plānots paplašināt Zemgales novadu tūrisma piedāvājumu, īstenojot uz Latvijas iekšējo un ārējo tirgu orientētus mārketinga pasākumus. 30 tūkstošu eiro lielu finansējumu projekta “Sadarbība Zemgales tūrisma nišas produktu un pakalpojumu attīstībai” īstenošanai piešķīris Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai, vēsta projekta vadītāja Ludmila Knoka.

Projektā ir apvienojušies dažādu tūrisma jomu uzņēmēji, kas savā ikdienā piedāvā unikālus produktus un pakalpojumus: pirts rituālus, zirgu izjādes, porcelāna traukus, seno tērpu rekonstrukcijas, vīna un tējas degustācijas. Visi minētie uzņēmēji atrodas 45 kilometru attālumā no Rundāles pils muzeja, kas arī bijis viens no noteicošajiem faktoriem kopējā maršruta izveidē. Visos sešos novados notiks kontaktbiržas, tajās tiks aicināti piedalīties visi esošie un topošie uzņēmēji, kuri perspektīvā vēlētos iesaistīties kopējā produktu un pakalpojumu piedāvājumā. Projekta dalībniekiem tiks organizētas arī apmācības kapacitātes celšanai.

Divu gadu garumā tiks izstrādāta kopējā mārketinga stratēģija, mājas lapa ar maršrutu kalkulatoru, kur ikviens interesents varēs izveidot sev tīkamo apskates objektu sarakstu, videofilma un informatīvie materiāli par teritorijas tūrisma piedāvājumu. Iecerēta arī dalība četrās starptautiskās izstādēs, kur tiks popularizēti izstrādātie maršruti. Paredzēti arī atsevišķi vides labiekārtošanas darbi. Projekta atklāšana notiks 17. oktobrī Rundāles novada Mazmežotnes muižā.

Projekta iniciators ir biedrība “Vēsturisko rekonstrukciju studija Rokoko”, kas nesen īstenojusi  “Mazās muižas” izstāžu zāles rekonstrukciju un labiekārtošanu Bauskas novadā, piedāvājot apmeklētājiem izzināt 18.–19. gs. vēsturi caur tērpu un aksesuāru prizmu.

Projekta partneri ir Rundāles novada radošā apvienība “Spāres”, Lolitas Duges “Piparmētru namiņš” Jelgavas novadā, SIA “Tērvetes veltes” no Tērvetes novada, Kristīne Vallere no “Evertiem” Vecumnieku novadā un Sporta klubs “Drostalas” Iecavas novadā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas