Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Zemgales piens» gatavojas atsākt darbību (papildināta) 2

Piena pārstrādes AS «Zemgales piens» gatavojas atsākt ražošanu, lai sniegtu pakalpojumus citiem piena pārstrādes uzņēmumiem, ražojot produkciju ar privātajiem zīmoliem.

Patlaban uzņēmums veic iekārtu testēšanu, lai pārbaudītu to tehnisko gatavību ražošanas procesa uzsākšanai, raksta laikraksts «Dienas Bizness».«Zemgales piena» valdes loceklis Raimonds Golgāns informē, ka iekārtu testēšana notiek un viss būšot atkarīgs no rezultātiem - «uzņēmums nav strādājis divus gadus, bet iekārtas ir vairāku miljonu latu vērtas».Golgāns nenoliedz, ka uzņēmums varētu sniegt pakalpojumus citiem piena pārstrādes uzņēmumiem, ražojot produkciju ar privātajiem zīmoliem. «Ja atsāksim ražošanu, tad sadarbosimies ar kādu. Šī kopā strādāšana varētu būt pakalpojumu sniegšana,» stāsta «Zemgales piena» valdes loceklis.Viņš atzīst, ka notiek sarunas ar Rīgas, Krievijas, Igaunijas un Polijas pārstāvjiem par iespējamo sadarbību. Tāpat pārrunas notiekot ar pašmāju kooperatīviem piederošajiem piena pārstrādes uzņēmumiem.Uzņēmuma turpmākās ieceres Golgāns pagaidām neizpauž, solot konkrētāku informāciju sniegt pēc kāda laika. Laikrakstam neoficiāli kļuvis zināms, ka «Zemgales piens» jau noslēdzis nodomu protokolu ar «Tallinas piena kombinātu» jeb AS «Tere» par kopīgu sadarbību.Visticamāk, atsākot piena pārstrādi, uzņēmuma būs jārēķinās ar aso konkurences cīņu par pienu, kas norisinās tirgū. Piena trūkuma viens no galvenajiem iemesliem ir izslaukuma samazināšanās un tas, ka ievērojami apjomi tiek izvesti no valsts.Tā kā piena trūkst, pieaug piena iepirkuma cenas, kas saistīts arī ar pasaules tirgus atdzīvošanos. Tirgotāju prognozes liecina, ka cenas varētu pieaugt arī mazumtirdzniecībā.«Zemgales piens» ražošanu pārtrauca 2007.gada rudenī. Lai gan 2008.gada pavasarī bija plānots atjaunot piena pārstrādi, tas nenotika. Uzņēmums turpināja iepirkt pienu, veicot tā pirmapstrādi un realizējot piena pārstrādes uzņēmumiem.2006.gadu uzņēmums pabeidza ar 2,5 miljonu latu apgrozījumu, bet 2007.gadā tas sasniedza 2,1 miljonu latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

lasītājs

Un vispirms jāatdod vecie parādi zemniekiem par pienu, kas pārstrādāts pirms vairākiem gadiem. Un mazliet piezemēties, nav vairs vecie laiki.

pirms 10 gadiem, 2009.11.26 08:18

loxs

Tad nu nākuši pie saprašanas,sen bij laiks!

pirms 10 gadiem, 2009.11.25 11:15

Vietējās ziņas