Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales Plānošanas reģions vēlas koordinēt uzņēmējdarbības atbalsta sniedzēju aktivitātes

Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu informācijas centra un Jēkabpils pašvaldības organizētā diskusija ar visu ieinteresēto pušu pārstāvju piedalīšanos parādīja, ka Aizkraukles un Jēkabpils pusē vien ir aptuveni desmit institūciju, kas ikdienā nodarbojas ar atbalsta un konsultāciju sniegšanu uzņēmējdarbībā, aptverot komersantus gan ar pieredzi, gan bez tās.

Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) informācijas speciālists darbam ar plašsaziņas līdzekļiem Juris Kālis informē, ka ZPR administrācija ir apņēmības pilna uzņemties koordinatora lomu uzņēmējdarbības atbalsta sniedzēju institūciju darbā. Tāpēc regulāri rīkos visu ieinteresēto pušu pārstāvju darba apspriedes, bet novembra beigās organizēs sadarbībai veltītu konferenci.Atbalsta un konsultāciju sniegšanas procesā ir iesaistītas valsts un pašvaldību dažādas institūcijas, kā arī profesionālās un nevalstiskās organizācijas, piemēram, Nodarbinātības valsts aģentūras filiāles, valsts akciju sabiedrības «Hipotēku banka», Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras reģionālās nodaļas, Latvijas Darba devēju konfederācijas vietējie biroji, pašvaldību Pieaugušo izglītības vai Tālākizglītības centri, kā arī ES Struktūrfondu informācijas un Nevalstisko organizāciju reģionālie centri.Zemgalē minētajām institūcijām var pieskaitīt arī «Jelgavas Inovāciju centra» biznesa inkubatoru ar Aizkraukles, Dobeles un Jēkabpils jaunizveidotajām nodaļām, kam nākotnē, pēc starptautiska projekta ieviešanas, pievienosies arī pieci tā dēvētie «Biznesa dārzi» - Aknīstes, Auces, Bauskas, Jelgavas un Neretas novadā.Visi pakalpojumu sniedzēji pilda noteiktas funkcijas un dara svētīgu darbu, lai rosinātu ekonomikas atveseļošanos un veicinātu reģiona attīstību. Taču katra pienesums varētu kļūt redzamāks un efektīvāks, ja vien pilnveidotu sadarbību un gūtu plašāku redzējumu par uzņēmējdarbības attīstības tendencēm reģionā kopumā, ņemot vērā prioritātes ražošanas un pakalpojumu sfēras attīstībā, orientējoties uz zināšanu ietilpīgu ekonomiku.Līdzšinējā prakse rāda, ka paši atbalsta sniedzēji, sevišķi jaunie darbinieki, nav īsti informēti par aktivitātēm, ko kolēģi veic gan projektu ieviešanā, gan semināru un konferenču rīkošanā. Turklāt arī uzņēmēji bieži vien ir neziņā, ar ko kurš atbalsta sniedzējs nodarbojas, kādu palīdzību sniedz. Reizēm notiek tā, ka atbalsta saņēmēji aicināti piedalīties vienlaicīgi vairākos semināros, bet dažādās vietās, skaidro J.Kālis.Kā veiksmīgu sadarbības piemēru var minēt Jelgavā, 27. oktobrī gaidāmo semināru «Par iespējām sākt uzņēmējdarbību», ko organizē ES Struktūrfondu reģionālais informācijas centrs un Jelgavas Reģionālais pieaugušo izglītības centrs. Seminārā kā lektori piedalīsies NVA, Hipotēku bankas, LIAA un Jelgavas Inovāciju centra pārstāvji, paredzot uzklausīt arī pašu uzņēmēju – iesācēju veiksmes stāstus, kā arī problēmu un to risinājumu izklāstu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas