Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales reģionālo enerģētikas aģentūru atklās ES komisārs

Otrdien, 7.aprīlī, Jelgavu apmeklēs ES Enerģētikas komisārs Andris Piebalgs, kurš vizītes laikā atklās Zemgales reģionālo enerģētikas aģentūru (ZREA) un piedalīsies diskusijā par enerģētikas jautājumiem.

Kā informē pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta, pulksten 9.30 Pulkveža Brieža ielā 26 notiks pirmās reģionālās enerģētikas aģentūras telpu atklāšana, kurā piedalīsies A.Piebalgs, Jelgavas mērs Andris Rāviņš, Rīgas Enerģētikas aģentūras direktore Maija Rubīna, ZREA valdes priekšsēdētājs Aigars Rublis un ZREA darbinieki.Pulksten 10 Jelgavas reģionālajā Pieaugušo izglītības centrā notiks diskusija par enerģētikas jautājumiem. Diskusijā aicināti piedalīties - A.Piebalgs, Latvijas Lielo pilsētu asociācijā ietilpstošo pilsētu domju priekšsēdētāji, LLPA izpilddirektors, Vides ministrijas Klimata un atjaunojamo energoresursu departamenta direktors Valdis Bisters, Zemgales reģiona pašvaldību vadītāji un ZREA pārstāvji.Plānots, ka diskusijas dalībnieki pievērsīsies tādiem jautājumiem kā Eiropas pilsētas mēru pakts, energopolitika Eiropas Savienības kontekstā, finansējuma piesaiste energoefektivitātes paaugstināšanai un Latvijas pilsētu pieredze šī jautājumu risināšanā.Arvien biežāk pašvaldības saskaras ar energoefektivitātes, mājokļu renovācijas, enerģijas lietderīgas izmantošanas un CO2 izmešu jautājumiem, kas prasa saskaņotas rīcības plānošanu ilgtermiņā. Tādēļ Jelgavā tapusi Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra, kuras partneri ir Bauskas, Jēkabpils, Auces un Ozolnieku novada pašvaldības, SIA «Fortum Jelgava», «Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde», Zemgales NVO atbalsta centrs un Zinātnes inovāciju un testēšanas centrs. Biedrības dibināšanas iniciators ir Jelgavas pilsēta. Aģentūras izveides mērķis ir veicināt enerģijas patēriņa samazināšanu, atjaunojamo energoresursu izmatošanas paplašināšanu, izmaksu samazināšanu par enerģiju, tādējādi veicinot vides un iedzīvotāju dzīves apstākļu uzlabošanu.Biedrības dibināšana notiek ar Eiropas Inteliģentās Enerģijas aģentūras atbalstu, kur granta apjoms ir EUR 250 000. Kopējais projekta budžets ir EUR 480 983, no kuriem Jelgavas pašvaldības finansējums ir EUR 57 000. Partneru finansējums sastāda EUR 173 983.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas