Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalieši lieko naudu tērē autolietām un iepērkoties

36% zemgaliešu ik mēnesi dažādiem saviem ieradumiem tērē līdz pat 400 latiem, bet 6% - 401 - 500 latus. Vienlaikus 53% respondentu atbild, ka uzkrājumus neveido, jo nav naudas, liecina «GE Money Bank» veiktais pētījums.

Viens no ieradumiem, kuram ik mēnesi zemgalieši caurmērā tērē vairāk naudas nekā citos reģionos, ir privāto auto izmantošana reizēs, kad itin ērti varētu izmantot sabiedrisko transportu. Noskaidrots, ka 26% šī reģiona iedzīvotāju auto priekiem tērē no 41 - 100 latiem mēnesī. Salīdzinājumam - šādu summu savam auto ik mēnesi tērē tikai 16% latgaliešu un vidzemnieku, 17% rīdzinieku un kurzemnieku.Tajā pašā laikā uzkrājumiem 14% katru mēnesi novirza 36 - 50 latus, bet 12% - no 51 - 100 latiem. Pētījuma dati liecina, ka Zemgalē, līdzīgi kā Latgalē, iedzīvotāju vēlme krāt ir visai augsta. Faktiski iedzīvotāji ik mēnesi gribētu atlikt visai lielas summas - 33% zemgaliešu gribētu iekrāt 51-100 latu, 18% - 101-201 latu. Taču 53% atbild, ka uzkrājumus neveido, jo tam neatliek naudas.Pētījumā atklājušās divas galvenās tendences. Pirmkārt, 37% zemgaliešu ir sākuši domāt, ka vajadzētu mainīt savus ieradumus un sākt krāt. Otrā tendence liecina, ka 63% Zemgales iedzīvotāju, aptverot nestabilo stāvokli, cenšas naudu ietaupīt, iegādājoties lētākas preces. Šajā gadījumā jāatceras gan - taupīt vēl nenozīmē uzkrāt, faktiski tā ir tikai puse no ceļa. Tādēļ būtisks ir jautājums, kur tad paliek zemgaliešu ietaupītais?Atbilstoši pētījuma datiem Zemgale, līdzīgi kā Rīga, ir viens no tiem Latvijas reģioniem, kur iedzīvotāji samērā aktīvi izmanto uzkrājumu produktus. Lai gan populārākais veids, kur glabāt ietaupītos līdzekļus ir algas konts (44%), teju katrs ceturtais zemgalietis naudu krāj uzkrājumu kontā, bet katrs piektais nogulda pensiju 3.līmenī. Tāpat arī daļa zemgaliešu ietaupīto novirza kredītu atmaksai un maksājumiem par mājokli.Pēc obligāto maksājumu veikšanas 36% iedzīvotāju pārējiem tēriņiem (piemēram, iepirkšanās, kas neietver izmaksas par pārtiku, izklaides, sports utt.) paliek no 101 līdz pat 400 latiem mēnesī, bet 6% - 401 - 500 latu (jāmin, ka tika aptaujāti cilvēki, kuru ienākumi mēnesī ir virs 400 latiem).Tikpat dārgi kā privātais auto, 22% zemgaliešu katru mēnesi izmaksā dažādi pirkumi. Atšķirībā no kurzemniekiem Zemgales iedzīvotāji mīl arī dažādus našķus un uzkodas - 12% tam katru mēnesi tērē 21 līdz 40 latus, bet 8% - 41 līdz 80 latus. Savukārt Zemgalē relatīvi maz tiek tērēts smēķēšanai un alkoholam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas