“Ziemas stāsti” – unikālu notikumu caurvīti

Turpinām iepazīstināt ar izstādes “Ziemas stāsti” fotogrāfijās redzamajām personībām. Jāatgādina, ka izstāde līdz 31. martam skatāma Jelgavas pils pagalmā. Tās mērķis ir ne tikai iepriecināt līdzcilvēkus ar kādu kultūras notikumu laikā, “kad nekas nenotiek”, bet arī iedvesmot ar 20 izciliem stāstiem, ar kuriem dalījušās Jelgavas un Jelgavas novadā unikālas personības. 
Šoreiz par tiem, kuru stāsti kopš izstādes pirmās fotogrāfijas uzņemšanas dienas šķiet īpašu sakritību piepildīti, un mēs, izstādes veidotāji, esam bijuši priviliģēti būt līdzās un to visu fiksēt. Divas brīnišķīgas vietas Jelgavas novadā – Dimzēnu mājas un stādaudzētava “Dimzas” un viņu saimnieki. 

Edgara un Ingas Svētiņu stāsts
Vienā no projekta pirmajām dienām bija tikšanās Dimzēnos, kur ikdienā saimnieko Inga un Edgars Svētiņi. Pēc laika uzzinājām, ka tieši todien tika svinēta Ingas un Edgara saderināšanās gadadiena. Tobrīd Inga bija pirmdzimtā bērniņa gaidībās. Uz izstādes “Ziemas stāsti” atklāšanu 17. februārī Inga un Edgars jau bija ieradušies četratā – ar mazo Mariju Margaritu, kura tobrīd vēl bija māmiņas puncī un tikai mēnesi jauno dēliņu Vincentu Mariušu. Tas arī ir Edgara un Ingas Svētiņu skaistākais šī gada “Ziemas stāsts”: “Tieši aukstākajā šīs ziemas naktī, kad ārā bija mīnus 25 grādu sals, kopā ar vīru devāmies uz Dobeles slimnīcu, lai pasaulē nāktu mūsu dēliņš Vincents Mariušs. Ceļš bija tik ārkārtīgi skaists, apsnigušām eglēm, un apkārt tik kluss. Tieši tā, kā biju iedomājusies un gribēju piedzīvot šo notikumu. Arī slimnīcā viss bija kluss, aiz loga tumsa un aukstums, bet iekšā silti. Vincents piedzima svētdienas rītā, kuram sekoja brīnišķīga, saulaina, balta sniega pārklāta diena,” atceras Inga. 

Visu rakstu lasiet 25.februāra “Zemgales Ziņās”

Foto: Gatis Indrēvics

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas