Zilonis čāpos Babītē

Piedaloties ne vienam vien mūsu puses skrējējam un nūjotājam, 2.jūnijā Babītē norisināsies jau ceturtais nakts meža taku skrējiens. Starts tiks dots pulksten 23.59. Tas skrējēju aprindās pazīstams ar nosaukumu “Zilonis”, tiesa gan, jau otro gadu tā pilnais nosaukums ir “Zilonis Babītē”, jo sacensības notiek Babītes novadā un finansiāli tās atbalsta Babītes novada pašvaldība.

Skrējiena organizators Vilmārs Zeme skaidro, ka pirmsākumi pasākumam meklējami Kuldīgas novada Rendas pagastā pie Ziloņa (dziloņa) ezera pirms četriem gadiem. Sākumā tas bija plānots tikai kā neliels treniņš tiem, kas nākotnē plāno doties uz kalnu skrējieniem, kur bieži trasē ir jābūt arī diennakts tumšajā laikā.

“Arī šogad, saglabājot tradīciju, skrējējiem tiks piedāvāts no Rīgas maratona aizgūtais “kultūras kilometrs”. Mūsu versijā nedaudz savdabīgāks – tas atrodas trases grūtākajā daļā, kur ir jāaizmirst par skriešanu, bet bieži nakts aizsegā un lukturīšu gaismā purvājos jāmeklē nomukušās kurpes vai pašam ”jārampājas” laukā no dubļiem,” trasē gaidāmās grūtības raksturo Vilmārs.

Sacensību trases tiks marķētas ar gaismu atstarojošiem elementiem visā to garumā, bet papildu tam lēnākiem skrējējiem un nūjotājiem labai redzamībai no 23. kilometra tiks marķētas ar sarkanbaltām plastmasas lentām.

Lai cik amizants arī nebūtu skrējiena nosaukums un gaidāmās jautrās situācijas meža trasē, sportistiem noteikts obligātais ekipējums, bez kura sacensību organizatori trasē nelaidīs. Tas ir saistīts ar dalībnieku drošību. Tāpēc dalībniekiem noteikti jāņem līdzi uzlādētus mobilos telefonus, pieres vai rokas lukturīšus, aizmugurē stiprināmas degošas vai mirgojošas sarkanas vai zaļas krāsas signāllampiņas un folija segas – tas gadījumam, ja trasē kas atgadās mežā sanāk gaidīt palīdzību.

Sportistiem tiek piedāvātas trīs dažāda garuma trases – 12, 29 un 42 kilometru garumā. Garākajās distancēs paredzēti arī uzkodu un dzērienu punkti, kur sportistiem tiks piedāvāti ūdens, kola, augļi, mazsālīti gurķi, rupjmaize un citi spēcinoši produkti.

Finišā katrs dalībnieks saņems pasākuma piemiņas medaļu un varēs mieloties ar karstu zupu, bet uzvarētāji tiks pie balvām. Vēl pēc uzvarētāju apbalvošanas notiks tradicionālā sponsoru sarūpēto balvu izloze. Vairāk par sacensībām “Zilonis Babītē” – dalības maksu un sacensību trasēm – “www.cet.lv”.Fotogrāfijas no “Zilonis Babītē 2017”

FOTO: Anrijs Požarskis

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas