Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zīme ir, kārtības nav 17

Pie dzelzceļa stacijas uzliktā ceļa zīme ar stāvēšanas laika ierobežojumu pagaidām ievērojamus uzlabojumus nav devusi - šoferi mašīnas šaurajā laukumā aizvien atstāj uz visu dienu, savukārt pašvaldības policistu rosību tur nemana.

Jelgavas pašvaldības Satiksmes kustības drošības komisija 10.jūnijā nolēma pie dzelzceļa stacijas uzlikt ceļa zīmi «Stāvvieta» ar papildzīmēm «Darbības zona» un «Stāvēšanas ilgums 30 minūtes». Pirms Jāņiem šī norāde ar 30 metru darbības zonu arī izvietota, tomēr iebrauktuvē mašīnas arvien tiek atstātas uz visu dienu.Taksists Māris Mauriņš pie stacijas strādā regulāri un viņš teic, ka Pašvaldības policijas inspektori automašīnu pilno laukumu nav apciemojuši nedz iepriekš, nedz arī līdz ar jaunās zīmes parādīšanos. «Viņi te baidās braukt, jo zina, ka gandrīz visi pārkāpj noteikumus,» taksists ievērojis, ka netrūkst arī tādu, kas savus braucamos atstāj uz gājēju pārejām.Pašvaldības policijas priekšnieka palīdze juridiskajos un sabiedrisko attiecību jautājumos Sandra Reksce gan uzsver, ka policistu ikdienas patruļās iekļauts arī laukums pie stacijas, bet katram pārkāpējam inspektori klāt nevar būt. Viņa aicina gan taksistus, gan citus pilsētniekus ziņot policijai, ja pamana noteikumu neievērotājus. Piebilstams, ka par minētās ceļa zīmes neievērošanu automašīnas vadītājam piemērojams 20 latu naudas sods. Pie tāda tika arī abu «Audi» saimnieki, kas visu ceturtdienu tomēr ignorēja stacijas piebraucamajā ceļā uzlikto norādi ar stāvēšanas laika ierobežojumu.Aģentūras «Pilsētsaimniecība» satiksmes drošības speciāliste un pašvaldības Satiksmes kustības drošības komisijas pārstāve Ilze Abramoviča cer, ka zīmes uzlikšana vismaz daļēji atrisinās nekārtības šaurajā brauktuvē.«Norāde vajadzīga, lai cilvēki varētu piebraukt pie stacijas un pavadīt vai sagaidīt vilciena pasažierus,» saka I.Abramoviča. Viņa teic, ka tas nav stāvlaukums, bet gan brauktuve, tādēļ mašīnas tur drīkst likt tikai vienā rindā ceļa malā. Lai risinātu nepietiekamo stāvvietu problēmu, pašvaldība domā sākt sarunas ar muitas vadību, lai mašīnas varētu atstāt arī šīs iestādes teritorijā blakus stacijai.Jāpiebilst, ka pašvaldība atļāvusi uzstādīt papildzīmes ar stāvēšanas ilguma ierobežojumu uz 30 minūtēm arī Raiņa ielā 16 un Svētes ielā pie veikala «Zelta vārpa».

Pievieno komentāru

Komentāri 17

dobelniece

Pie Stacijas un Veselības centra, policija naski sodus līmē, bet būtu pabraukājuši par sētām, kur iebraukšanas ir ar caurlaidēm, piemēram, Mātera 23/25 sēta, stāv ķieģelis - izņemot ar atļaujām, bet visi tik turpina likt savus auto, kam tik nav slinkums.

pirms 11 gadiem, 2009.06.29 21:37

SDS

Nu izlaidusies tauta. Visur japiebrauc,Varbut ari vilciena ar masinu jaiebrauc.

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 21:30

to kaktuss

A tu neesi ievērojusi, ka Akadēmijas iela ir vienvirziens ar 3 joslām? Nekādi satiksmes plūsma tur traucēta nekad netiek. Gājēji sev paši rada bīstamību slājot pāri ielai kur pagadās un neskatoties apkārt. Tāpat Zirgu iela ir plata gana, gar bijušo armiju mašīnas var likt, jo tur vispār nekas vairs nenotiek. Nevajag izpūst un stāvvietu neesamību vainot sava slinkuma dēļ.
Rieņbraucējam taisnība :) Riteņus nolikt tur toč nav kur.

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 15:32

slimais

Tas ir fakts, ka poliči naski uz soda lapiņu līmēšanu pie Veselības centra, kur es novietoju mašīnu slīpi blakus tām divām vietām, kur var slīpi stāvēt, jo pirmajā reizē nesapratu to sistēmu - kur, kā lai apstājas. Sods - 40 lati. A kāpēc pie stacijas soda ar 20 latiem?

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 15:25

Riteņbraucējs

Palieku tomēr pie tā, ka stacijas tuvumā (nevis blakus peronam vai stacijai) var atrast vietas, kur novietot mašīnas. Risinājums būtu muitas teritorijā izveidot maksas stāvvietu. Tie, kuri ir slinki vai vienkārši steidzas, lai maksā par šo extru. Tik pat labi es varētu teikt, ka nav domāts par riteņbraucēju ērtībām, jo ir tikai pāris stabi, kur savus "mīluļus"piesiet.

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 14:00

Incis

Nu sūdīgs lēmums ,kā pati pilsētsaimniecība. Lēmums jāpārsūdz !

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 12:13

-kaktuss

Rakstā taču melns uz balta uzrakstīts, ka pašvaldība meklē risinājumu, lai varētu mašīnas novietot muitas teritorijā, kas jau sen šķiet netiek izmantota muitas vajadzībām. atļaujot stāvēt gar visām ielām pie stacijas taču būtiski tiks traucēta autotransporta plūsma un apdraudēta gājēju drošība. Būs vēl lielāks bardaks. Padomā pirms "noliec kluci".

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 12:12

Resnais

var jau arī muitas teritorijā atstāt.. Tur aizliegts iebraukt, bet apstāties atļauts

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 12:03

to kaktuss

domā, ka ja no lietuvas puses brauc tad paļci vejerom? uz Jelgavas pusi kā jau te cilvēki teica ir gan uz Agadēmijas ielas, gan Zirgu ielas, gan pie Daugavas stadiona, kur mašīnu likt. Vietu ap staciju ir gana. Bet, protams, ja slinkums iet, tad jau jāraud forumā. Eh tu, latvju cietēja

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 11:41

kaktusienei

Gudrākie jau sen ir atraduši stāvvietas, bet dumjie brēc forumā, ka viņiem neļauj gandrīz vai pie perona piebraukt. Vai no Akadēmijas ielas grūti atnākt uz staciju? Un no Zirgu ielas vai Jāņa ielas? Sporta ielā un Palīdzības ielā arī var noparkoties... 10 minūšu pastaiga līdz stacijai tikai nāks par labu veselībai un uzlabos sejas krāsu - no rīta būs mazāk laika pie smiņķiem jāpavada un varēs savlaicīgi atbraukt uz pilsētu :)

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 11:30

Kāzu Viesis

Klau, kaktuss. Brauc ar sabiedrisko transportu, ko? Ar autobusu līdz stacijai, tālāk ar vilcienu?

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 11:24

Riteņbraucējs

Protams, ka risinājums ir jāmeklē, jo normāli tas nav, ka visa stacijas priekša vienmēr pilna ar mašīnām. Virzienā pa Zemgales prospektu uz centru var atrast vietas, jāuzmanās tikai pie Veselības centra, tur jāņtāroiņi naski uz talonu līmēšanu. Tā, ka neesiet slinki pakustiniet savas pakaļas dažu liekus metrus.

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 10:57

kaktuss

Labprāt uzzinātu kur tas ir 100 metrus tālāk? Uzklausīšu vietas arī 200metrus no stacijas braucot no Lietuvas puses! Ko darīt, tik aptaurēta esmu, ka dēļ 300 lašiem braucu uz Rīgu:(

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 10:17

to kaktuss

a tev grūti pabraukt biki tālāk un atstāt uz Akadēmija ielas, kur nekādas zīmes nav? Slabo 100 metrus kājām paiet. Ja jau pelnās tādi "graši" tad jau mašīnu nemaz nevar atļauties!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 10:09

Jo tālāk , jo stulbāk!Pareizi brauciet uz darbu ārzemēs- nav ko uz Rīgu braukt!

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 09:08

kaktuss

Kad Jelgavas pašvaldība sāks domāt par iedzīvotājiem? Vai es aiz milzīgas laimes braucu uz Rīgu grašus pelnīt? No šiem ļaudīm, kuri Rīgā strādā Jelgavas pašvaldībai nāk nodokļu naudiņa. Vai tad nevar tik daudz parūpēties kā atļaut mašīnu pie stacijas nolikt? Nav jau obligāti pie pašām durvīm, bet visapkārt ir saliktas zīmes par stāvēšanas un apstāšanās ierobežujumiem. No iekasētās naudiņas par pārkāpumiem naudiņa atnāk ātrāk un ērtāk???

pirms 11 gadiem, 2009.06.26 09:00

Vietējās ziņas