Zinātnieku naktī – no vēsturiskām ierīcēm līdz moderniem pārtikas produktiem (FOTO)

Atzīmējot Zinātnieku nakti, kuras moto šogad bija “Zinātne veido mūs”, interesentus uzņēma gan LLU fakultātes Jelgavā un zinātniskie institūti citviet Latvijā, tostarp Dobelē, gan Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC).

LLU fakultātes Jelgavā šajā vakarā apmeklējuši ap 800 cilvēku, un interese šogad augusi, informē universitātes Zinātnes un projektu attīstības centrs.

Savukārt ZRKAC šajā vakarā bērniem izdalītas 300 luminiscējošas aproces, taču apmeklētāju bija vēl vairāk, stāsta centra pārstāve Alise Gubene, piebilstot, ka interese bijusi līdzīga kā pērn. ZRKAC un Jelgavas skolas piedāvāja apmeklētājiem radošas darbnīcas, interaktīvas nodarbības un demonstrējumus par dažādām ar zinātni saistītām tēmām.

Bērniem un viņu vecākiem ZRKAC tika piedāvāta daudzpusīga programma – iepazīšanās ar dabaszinātņu fenomeniem ikdienas dzīvē, 3D pasauli, darbošanās veselības un spēļu laboratorijās, zinātnes mīklu minēšana, fizikas brīnumu iepazīšana, vielu pazīšana dabā, latviešu valodas un zīmēšanas mācīšana robotiem, magnētu spēka novērošana, čiekura higrometra un kaleidoskopa izgatavošana, piedalīšanās animācijas studijā, lego un elektroniskās pilsētas apmeklēšana, lielo ziepju burbuļu vērošana un citas darbības. Aktivitātes vadīja radošākie vidusskolu skolotāji un vecāko klašu audzēkņi.


Foto: Nils Jaunsubrēns, Kristīne Krista Lejniece un ZRKAC. Visu rakstu lasiet 4. oktobra “Zemgales Ziņās”

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas