Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zinību dienā apreibinājušies mazāk (papildināta) 2

Neskatoties uz vairākkārtējiem aicinājumiem pirmajā skolas dienā atturēties no alkohola lietošanas, kas nemitīgi tika skandēti arī Zinību dienas pasākumā Raiņa parkā, dažiem jaunais mācību cēliens tomēr sācies, skaidrojoties ar policijas darbiniekiem un saņemot «balvā» administratīvā pārkāpuma protokolus par dažādiem pārkāpumiem. Taču kopumā septembra pirmā diena aizvadīta visai mierīgi.

Kā «Ziņas» informēja Jelgavas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Guntars Akmentiņš, likumsargi Zinību dienā strādājuši pastiprinātā režīmā. Pa nepilngadīgajam alkohola lietotājam pieķerts pasākumā Raiņa parkā, kā arī Atmodas ielā un Lapskalna ielā, kur pār mēru «ieņēmis» jaunietis vārtījies pa zemi. Minētajos gadījumos visi nepilngadīgie nogādāti mājās. Savukārt četrām personām sastādīti protokoli par nepilngadīgo iesaistīšanu alkoholisko dzērienu lietošanā. Medicīniskajā atskurbtuvē nogādātas sešas personas.Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks kā priecējošu akcentu min to, ka, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, krietni prātīgāku attieksmi pret savu darbu demonstrējuši veikalu pārdevēji - ja pirms gada «Pilsētas pasāžas» «Maximā» bija problēmas ar grādīgo dzērienu tirgošanu nepilngadīgajiem, tad šoreiz pārdevēji bija uzmanīgi un prasīja pases, norādīja G.Akmentiņš.«Mācību gada pirmā diena šogad aizvadīta diezgan mierīgi, nebija lielu cilvēku pūļu, šķiet, ka cilvēki kļūst prātīgāki. Par jauno paaudzi gan garantijas nav nekādas, varbūt, ka lielā svinēšana atlikta uz brīvajām dienām,» likumsargs piebilst, ka arī nedēļas nogalē Pašvaldības policija iecerējusi strādāt pastiprinātā režīmā.Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, Zinību dienu samērā mierīgi aizvadījuši arī Valsts policijas darbinieki - kā stāsta Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece, būtiski likumpārkāpumi saistībā ar jaunā mācību gada sākumu nav konstatēti. «Iespējams, tas saistīts ar to, ka nākamā ir darba diena,» pieļauj policijas pārstāve.Tāpat daudz darba saistībā ar skolas gaitu sākumu nav bijis mūsu pilsētas slimnīcas mediķiem. «Skolēni bijuši samērā prātīgi, nav guvuši traumas un arī citu problēmu nebija,» sacīja Jelgavas slimnīcas Uzņemšanas nodaļas vadītāja Mudīte Zborovska.Savukārt Bērnu nodaļā neliela palīdzība bija nepieciešama kādam 13 gadus vecam pacientam. Kā skaidro slimnīcas valdes locekļa vietniece ārstniecības jautājumos Solveiga Ābola, pusaudzim nejauši, pārpratuma rezultātā gadījies iedzert alkoholu, taču nopietnas sekas uz veselību šis starpgadījums, par laimi, nav atstājis.«Situācija tiešām bija mierīga - neģība, nespridzinājās. Šķiet, bērni ir sapratuši situācijas nopietnību,» piebilda Ābolas kundze.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Zigis

Mūksalas Super Neto pats redzēju kā 1.sept. jauniešiem, kas labākajā gadījumā varēja būt 16 gadi, pārdevēja pārdeva alkoholu nepaprasot personību apliecinošos dokumentus. Viss notika vakarā pēc 21.00, bet pārdevējai viss izskatījās vienalga.

pirms 11 gadiem, 2009.09.02 13:22

Vietējās ziņas