Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

ZRKAC apgūs jaunu metodiku skolēnu radošās un tehniskās domāšanas attīstīšanai

Trešdien un ceturtdien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā notiks seminārs – praktikums, kas 20 skolotājiem no pilsētas un novada skolām dos iespēju iepazīties ar Vācijas profesora Luca Fīzera izstrādāto īpašo metodiku, kas palīdz celt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm. Kā ziņo Jelgavas pašvaldība, tapis arī metodiskā mācību līdzekļa «MINIPHÄNOMENTA pamatpieredze: 52 aizraujoši eksperimenti mācību stundām un starpbrīžiem» tulkojums latviešu valodā.

Flesburgas universitātes fizikas, ķīmijas un didaktikas institūta direktora – profesora Luca Fīzera (Lutz Fiesser) izstrādātā metodika paredz mācību procesu veidot caur pētniecisko darbu nodarbībās ar eksperimentu stacijām, kas palīdz bērniem pēc iespējas ātrāk iepazīties ar tehniskām parādībām un norisēm. Praktiskās nodarbības veicina bērnu pētnieciskās prasmes, interesi un vēlmi uzdot jautājumus, kopā meklēt atbildes uz tiem, nevis saņem gatavas no skolotājiem. Eksperimentus, kas palīdz apgūt fiziku, ķīmiju un matemātiku, var veikt gan mācību stundās, gan arī starpbrīžos, padarot tos lietderīgus un interesantus. Metodika paredz izmēģinājumu veikšanai izmantot interaktīvu inventāru, bet eksperimentu staciju būvniecībā iesaistīt ne tikai bērnus un skolotājus, bet arī vecākus.Mācību gada pirmajā pusē iesaistītajās skolās būs organizētas Vecāku dienas, to laikā varēs  iepazīties ar eksperimentu komplekta oriģinālu  un pēc analoga izgatavot eksperimentu komplektu pašiem. Savukārt mācību gada noslēgumā notiks seminārs, kurā tiks izvērtēti jaunās metodikas ieviešanas rezultāti.Projekts MINIPHÄNOMENTA izstrādāts sadarbībā ar «Nordmetall» fondu un sekmīgi izmēģināts Vācijas skolās. «Nordmetall» ir 300 metāla un elektroindustriju uzņēmumu darba devēju apvienība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas