Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zvaigžņu dīķī Jelgavā peld beigtas zivis 6

Daži desmiti beigtu un pēc puvuma nedaudz smakojošu karūsu, ko ziemeļu vējš bija piedzinis pie Zvaigžņu dīķa Ziemeļu malas vēl ceturtdien liecināja par vides piesārņojumu šajā ūdenskrātuvē, kas atrodas Jelgavā, Pārlielupē pie Zvaigžņu ielas. Kāds gadus desmit vecs zēns, kas trešdien dīķī makšķerēja, zz.lv teica, ka nobeigušās zivis pamanījis nedēļas sākumā. Valsts Vides dienesta Jelgavas reģionālās pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītājs Jurijs Skribāns, kura atbildībā ir makšķerēšanas noteikumu ievērošana paskaidro, ka uz notikuma vietu bija izbraucis inspektors. Amatpersona konstatēja 20 beigtas karūsas, tomēr piesārņojums, kura dēļ zivis bija nobeigušās, palika neatklāts.

“Kopš zivju nobeigšanās jau ir pagājis laiks, tāpēc piesārņojumu atklāt ir visai neiespējami,” skaidro J.Skribāns. “Zivis ir ļoti jūtīgas uz piesārņojumu, un varētu būt tā, ka kāds dīķī ir izskalojis spaini ar amonjaku saturošu indīgu vielu un ar to pietiek, lai apkārtējās zivis nobeigtos,” teic J.Skribāns.

Viņš atceras, ka pirms vairākiem gadiem bija apsekojis Zvaigžņu dīķi, jo bija sūdzības, ka tur kāds vēžo (vēžot ir atļauts tikai tam paredzētās vietās) J.Skribāns aicina vietējos iedzīvotājus gan Zvaigžņu dīķi, gan arī citas ūdenskrātuves pieskatīt, un par atgadījumiem ziņot viņam personīgi pa telefonu 29422608.   

Foto: Gaitis Grūtups

 

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 6

es

Inspektors vispār skaitīt māk? Pat bildē var saskaitīt vairāk nekā 20 beigtas karūsas.

pirms gada, 2019.07.19 05:32

no laukiem

Šofera dēliem tālāk skaitīt nav jāmāk, viņus iebīda amatos kā savējos.

pirms gada, 2019.07.19 09:03

Švimpāzijs

Kā tieši ziemeļu vējš kaut ko aizpūš UZ ziemeļiem?

pirms gada, 2019.07.19 09:41

vide

vides tā ir Dienvidu puse, kur zivis sapūstas.

Vispār inspektoram pietiktos apvaicāties par situāciju vietējiem iedzīvotājiem. Dīķī kopš pagājušā gada vasaras ir ļoti zems ūdens līmenis. Jau pēc ledus nokušanas peldēja daudz beigtu zivju - nosmaka. Arī šobrīd visdrīzāk noslāpa, jo atkal jau ļoti zems līmenis, par maz vietas tur paliek.
Bet vispār šajā dīķī zivju ir daudz un dažādas. Uztraukumam nav pamata.

pirms gada, 2019.07.19 14:22

Vietējās ziņas